Kadeti MNE Team-a savladali Mornar

kosarka-lopta01
Ilustracija
  • 27.02.2017. u 09:14

U četvrtom kolu Superlige za kadete MNE Team pobijedio je barski Mornar rezultatom 65:56.

Izabranici Darka Jevrića do pobjede su došli nakon sjajne igre u trećoj četvrtini.

Prva dionica protekla je u odmjeravanju snaga, pa je sastav iz Nikšića vodio sa svega tri razilke (20:17).

Drugih 10 minuta proteklo je u boljoj igri gostiju, koji su preokrenuli i na odmor otišli sa identičnom razlikom (38:41).

Puza je prijala mladim Nikšićanima pa su u trećoj četvrtini zaigrali agresivnije u odbrani i uoči posljednjeg dijela meča stekli prednost od sedam razlike. Rezultat je bio 52:45.

U posljednjoj fazi, MNE Team je čuvao prednost i držao rezultatsku distancu, koja je bila nedostižna za Barane. Konačni rezultat glasio je 65:56 za Nikšićane.

Najbolji protagonista meča bio je Bojičić sa 19 poena, a sa dvocfrenim učinkom pratili su ga Glomazić (13), Jokanović (12); Radulović (10).

Kod Mornara, Labović je postigao 13 poena.