Valensija i Dubljević ispustili pobjedu, majstorica odlučuje pobjednika Evrokupa

bojan_dubljevic_10
FIBA
  • 13.04.2019. u 07:07

Košarkaši Albe pobijedili su Valensiju 95:92 nakon produžetka i izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji Evrokupa.

Ekipa našeg Bojana Dubljevića imala je veliku šansu da u dva meča dođe do trofeja.

Vodila je Valensija sa četiri razlike u posljednjem minutu, ali nije uspjela da sačuva prednost, pa je utakmica odlučena u dodatnih pet minuta.

U tom periodu Alba je bila bolja, a posljednji šut za tri, za novi produžetak, promašio je Met Tomas.

Naš Bojan Dubljević ubacio je devet poena i uhvatio četiri lopte.

Najeifkasniji u Valensiji bio je Sem Van Rosom sa 22 poena.

Albu su do trijumfa predvodili Giedraitis sa 17 i Sikma sa 15 koševa.

Majstorica je u ponedjeljak u Valensiji, a pobjednik će izboriti plasman u Evroligu.

izvor: CdM

Sutjeska nije uspjela da iznenadi Vojvodinu, pa su Novosađani blizu polufinala ABA 2 lige, nakon večerašnje pobjede u Nikšiću 89:84. Revanš četvrtfinala se igra za sedam dana u Novom Sadu, a računa se koš-razlika.