Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Biciklistički karavan danas prolazi kroz Nikšić

36250814_1626661614113400_7390697096375959552_n
Screenshot
  • Autor onogost.me
  • 27.06.2018. u 06:04

Kraljevački Biciklistički klub „Čiker MTB“ i ove godine, sedmi put, organizuje desetodnevni maraton, a na ruti su se našle i crnogorske planine, ali i opštine, među kojima je i Nikšić.

“Čiker MTB maraton 2018” startovao je 24. juna u Kraljevu, a cilj će biti u Ulcinju.

Karavan će danas između 10h i 10h.30h, proći Ulicom Vuka Karadžića, a zatim bulevarom do Carevog mosta odakle će nastaviti svoj put ka finalnoj destinaciji.

Maraton nema takmičarski karakter, već je ideja da se kroz druženje i rekreaciju promovišu zdravi stilovi života, otkrivaju prirodne ljepote Srbije i Crne Gore i promovišu turistički krajevi. 

Na svojoj trasi maraton je prošao preko mnogih planina u Srbiji i Crnoj Gori od kojih su najpoznatije Zlatibor, Zlatar, Jabuka, Durmitor, Rumija, prolazeći pritom kroz Guču, Požegu, Novu Varoš, Prijepolje, Žabljak, Šavnik, Nikšic, Podgoricu i Ulcinj.

 

U najvećem dijelu, biciklisti su se kretali makadamskim, šumskim i planinskim putevima, obilazeći pritom turističke destinacije u dvije države.

Kada je u pitanju naša zemlja maratonci će preko Žabljaka, pored Vražjeg jezera preko Gornje Bukovice, stići do Šavnika, zatim slijedi uspon do Krnova na 1.490mnm. Od Krnova trasa se blago spušta do Ski-centra Vučje, gdje su maratonci noćili, da bi se jutros od Vučja spustili u Nikšić gdje će napraviti kratku pauzu, a zatim nastaviti do Manastira Ostrog i dalje prema Podgorici.

Povratak za Kraljevo planiran je 3. jula.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Na Evropskom kupu za starije i mlađe pionire i pionirke, održanom proteklog vikenda u Sarajevu, Džudo klub Ippon osvojio je četiri medalje – jednu zlatnu, jednu srebrnu i dvije bronzane, uz još dva peta mjesta. Takmičenje je okupilo 386 takmičara iz 99 klubova i 17 zemalja Evrope.
Članovi plivačkog kluba "Butterfly" iz Nikšića ostvarili su izvanredne rezultate na Međunarodnom memorijalnom plivačkom mitingu “Ana Čučković” održanom u Trebinju, na kojem je učestvovalo više od 550 takmičara iz 23 kluba i devet zemalja.
Na međunarodnom džudo turniru „Kup Podgorice“, koji je okupio oko 500 takmičara iz 39 klubova i šest zemalja, džudo klub „Trebjesa“ osvojio je sedam medalja – jednu zlatnu, tri srebrne i tri bronzane.