Omladinac najbolji u Nikšiću

244126616_5107548892608066_3424055428861364737_n
  • 03.10.2021. u 20:02

Karatisti podgoričkog Omladinca najuspješniji su učesnici međunarodnog karate turnira Kup Nikšića.

Omladinac je nastup u Nikšiću završio sa 49 medalja – 25 zlatnih, 17 srebrnih i sedam bronzanih.

Drugo mjesto osvojila je Iskra sa 20 zlatnih, deset srebrnih i osam bronzanih, dok je ulcinjski klub Rei treći sa 11 zlatnih, pet srebrnih i jednu bronzanu.

Na četvrtom mjestu završio je pljevaljski klub Potoci (10 z, 5 s i 3 b), peta je Budućnost (8z, 5s i 7b), a šesti Gorštak (8z, 1s i 2b)

Turnir je okupio 388 takmičara iz 30 klubova iz Crne Gore, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Za najbolje takmičare turnira proglašeni su članovi ulcinjskog kluba Rei, Mustafa Adžemović i Elda Kurtović.

Članovima srebrnog tima sa Evropskog prvenstva u Poreču, Nikoli Maloviću i Predragu Smoloviću, ispred Karate kluba Onogošt nagrade je uručio Ivan Krstajić, član predsjedništva Karate saveza.

Sekretar nikšićkog Sekretarijata za sport Dejan Ivanović nagradio je karatiste iz tog grada, osvajače medalja na Evropskom prvenstvu malih zemalja Evrope u Podgorici.

Medalje je osvojilo devet karatista iz nikšićkih klubova Onogošt i Fokus.