Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Crna Gora deseta na Svjetskom prvenstvu

jkcrnagora170719
wpolo.me
  • Autor onogost.me
  • 25.07.2019. u 07:11

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je 10. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji. U posljednjem meču na šampionatu "ajkule" su poražene od SAD 15:14 (2:4, 6:4, 4:4, 2:3).

U prvoj četvrtini protivnički tim imao je dva gola prednosti, na šta su naši vaterpolisti uzvratili u nastavku igre, pa je na poluvremenu bilo neriješeno 8:8.

Neizvjesno je bilo do kraja meča, ali su ipak Amerikanci slavili minimalnu pobjedu.

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Aleksandar Ivović sa šest golova. Po dva su dali Spaić i Radović, a sa druge strane bila su četiri pogotka Hupera.

Selektor Crne Gore Vladimir Gojković kazao je da je izuzetno teško igrati ovakve utakmice.

“Loš početak utakmice, primili smo dosta lakih golova, poslije toga smo napravili reakciju, preuzeli kontrolu, i opet izgubili meč. Posljednjih dana dosta razmišljam o svemu tome, šta se dešava, i definitivno da se neke stvari ponavljaju. Ne mogu reći da smo danas bili dominantni kao u prethodnim utakmicama, ali kad smo mogli da riješimo utakmicu, nijesmo je riješili. Htjeli smo da završimo takmičenje pobjedom, ne mogu da kažem da neko nije želio. Javila se ta želja kasnije još više, energija malo kasno… Svaki dan pričamo nešto novo, neki novi zaključak, ali se u suštini vrtimo oko istog. Nije dobro što smo imali veliki broj kikseva u proteklom periodu, u utakmicama u kojima nijesmo bili lošiji protivnik. Izgubili smo te mečeve, i to je za nas ozbiljno pitanje”, zaključio je Gojković.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Košarkaši Crne Gore posljednje kolo u kvalifikacijama čekaju sa realnim šansama da izbore plasman na kontinentalni šampionat. Pobjeda nad Švedskom sigurno vodi na EP, a naš selektor Boško Radović najavljuje da njegovu ekipu u Skandinaviji samo to zanima.