Crna Gora izgubila od Francuske nakon preokreta

Košarkaši Crne Gore upisali su poraz na startu turnira u Lionu.

Nikola Vučević i društvo izgubili su od Francuske rezultatom 80:72, iako su u većem dijelu susreta bili u prednosti.

U prvom periodu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nakon izjednačene borbe u uvodnih deset minuta (19:19) crnogorska selekcija dominirala je u drugom kvartalu i na odmor otišla sa zalihom od sedam poena (43:36).

Naš nacionalnim tim nije ispuštao prednost tokom treće četvrtine i na ulasku u posljednju dionicu vodio je sa 59:51.

Djelovalo je da izabranici Zvezdana Mitrovića hitaju ka pobjedi, ali Francuzi su se odjednom razigrali i ekspresno preuzeli kontrolu meča u svoje ruke.

Domaći su za pet minuta završnog perioda napravili seriju 20:4 i nagovijestili trijumf.

Predvodili su ih Nikola Batum sa 18 i Evan Furnije sa 17 poena, dok su se u redovima našeg državnog tima istakli Vučević sa dabl-dabl učinkom (12p, 10s), Derek Nidam sa 11 i Bojan Dubljević sa 10 pogodaka.

Crna Gora sjutra u 18 sati igra protiv Argentine, koja je u prvom meču turniru izgubila od Brazila 89:82.

• 14:29
    18.2.2020.

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Tursku 23:16, u trećem kolu B grupe Mediteranskog prvenstva u Atini.

• 08:34
    18.2.2020.

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjede prvog takmičarskog dana Mediteranskog prvenstva u Atini.

• 15:13
    14.2.2020.

Selektor U-16 reprezentacije Crne Gore Slobodan Drašković objavio je spisak igrača koji konkurišu za nastup u prijeteljskom dvomeču sa Rusijom.

• 08:42
    12.2.2020.

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore pobjedom od 2:0 nad Gruzijom otvorila je nastup na UEFA Razvojnom turniru koji se igra u Albaniji.