Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

I iduće sezone četiri mjesta u Evropi

86a03f8f3797001aee005d6022357874
OSCG
  • Autor onogost.me
  • 19.10.2018. u 11:22

Crna Gora će i u sezoni 2019/2020 imati pravo na četiri mjesta u evropskim kupovima, saopšteno je iz Evropske odbojkaške konfederacije.

Na “raspolaganju” našim odbojkaškim klubovima su dva mjesta u Ligi šampiona za muškarce i žene, i isto toliko u Čelendž kupu. 

U ovoj sezoni su samo Jedinstvo i Budućnosti iskoristili pravo da igraju Evropu, s tim da je uvažena molba Bjelopoljaca da nastupe u CEV kupu, dok će Budućnost u Čelendž kup.

Na rang listi CEV-a za učešće u muškim evrokupovovima Crna Gora trenutno zauzima 16. mjesto u Ligi šampiona, odnosno 30. za CEV i Čelendž kup u konkurenciji ukupno 56 zemalja.

Kod dama, Crna Gora je na diobi 22. mjesta za Ligu šampiona, a 32. za CEV i Čelendž kup.

Prilikom sastavljanja rang liste korišćeni su rezultati tokom tri godine takmičenja 2016 – 2018.

 

Izvor: vijesti.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Košarkaši Crne Gore posljednje kolo u kvalifikacijama čekaju sa realnim šansama da izbore plasman na kontinentalni šampionat. Pobjeda nad Švedskom sigurno vodi na EP, a naš selektor Boško Radović najavljuje da njegovu ekipu u Skandinaviji samo to zanima.