natasa_popovic
KSCG
  • 16.06.2019. u 07:07

Košarkašice Crne Gore pobijedile su Njemačku u prijateljskom meču koji je odigran u dvorani Verde.

Izabranice Jelene Škerović odigrale su odlično posljednju četvrtinu i slavile su 91:71 u prvom od dva pripremna meča sa Njemicama.

Praktično egal je viđen 30 minuta, gošće su vodile minimalno na poluvremenu, a naše košarkašice ušle sa plus dva u posljednji period.

Završnih deset minuta donijelo je perfektnu igru u napadu našeg tima. Postigli smo čak 27 poena, primili 9 i na kraju sa plus 20 završili meč.

Najefikasnija bila je Milica Jovanović sa 17 poena, po 15 su ubacile Kovačević i Mujović, dok je 13 dodala Pašić.

Kod njemačke selekcije 14 je ubacila Berhold, dok je 12 imala Brunkhorst.