Mlada selekcija izgubila od Francuske

mlada_vs_francuska_2019
FIBA
  • 14.07.2019. u 06:50

Mlada košarkaška reprezentacija poražena je u prvom meču na Evropskom prvenstvu u Izraelu.

Izabranici Dušana Dubljevića izgubili su od Francuske 71:61.

35Igrali su dobro naši momci 35 minuta, u prvom poluvremenu i više od toga.

Bili su izuzetno agresivni u odbrani, odlično pomagali i za 20 minuta primili samo 26 poena.

To im je donijelo na poluvremenu i solidnu prednost od 12 poena, a na startu trećeg perioda i plus 17.

U nastavku Francuzi su zaigrali bolje, pa su u trećoj četvrtini postigli 21 poen i prepolovili zaostatak.Crnogorci su prednost zadržali do praktično sredine posljednjeg perioda. Francuzi su na pet i po minuta prije kraja stigli do prednosti 61:60 i do kraja meča serijom 10:1 riješili pitanje pobjednika.

“Dobro smo igrali tri četvrtine, čak i dobar dio posljednje. Ipak ostali smo bez snage, što i nije čudno kada se zna koliko su fizički jaki košarkaši Francuske. Pogodili su posljednjoj četvrtini nekoliko teških šuteva za tri poena i to je presudilo pobjednika u ovom meču”, poručio je selektor Dubljević nakon meča.

Pavle Đurišić je ubacio 15 poena u našem timu, po 12 su dodali Igor Drobnjak i Andrija Slavković. Marko Simonović je uz devet poena imao i 12 skokova.

Naša selekcija će u drugom meču, danas, igrati protiv Turske.

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.