Autor: onogost.me
09:06
28.10.2019.

Trebjesa bolja od Feniksa

Rukometašice Trebjese ostvarile su pobjedu u utakmici 5. kola Prve ženske lige savladavši podgorički Feniks rezultatom 31:21 (15:10).

Trebjesa je bolje otvorila meč i već u 14. minutu imala prednost od 7:4. Nakon time out-a gošći "medvjedice" su "ubacile u brzinu više", a prednost su održavale do 21. minuta kada je na semaforu pisalo 13:6.

U preostalih devet minuta prvog poluvremena, ''medvjedice '' su promašile par izglednih situacija tako da je rezultat nakon prvih 30 minuta bio 15:10.

I u nastavku su "medvjedice" nastavile sa sjajnim izdanjem u odbrani na čelu sa golmankom Pandurević, o čemu najbolje svjedoči podatak da su od 36. do 48. minuta primile samo dva gola – .25:17.

Na početku 51. minuta Varajić je dala svoj osmi gol za 24:17, pa je bilo jasno da podgorički tim ne može više ni da zaprijeti, a šansu i puno veću minutažu su dobile pionirke kluba koje su pokazale veliku borbenost i meč privele kraju za konačnih 31:21.

Maša Varajić je bila najefikasnija sa osam golova, pratile su je Dajana Miljanić sa šest, Kristina Peković sa pet, dok su sjajni bili i golmani Pandurević sa sedam, Raičević sa pet, dok je Kecojević pratila starije koleginice sa dvije odbrane. U podgoričkoj ekipi najbolja je bila Suzana Zečević sa sedam pogodaka.

• 12:05
    21.11.2019.

U derbiju rukometno šampionata Poljske ekipa Kijelcea savladala je Azoti Pulavi 34:31, a jedan od zapaženijih na parketu bio je naš sugrađanin Branko Vujović.

• 08:03
    18.11.2019.

U okviru osmog kola Prve crnogorske lige, rukometašice Levalee savladale su u Podgorici ekipu Feniksa rezultatom 18:23.

• 14:16
    13.11.2019.

U organizaciji Rukometnog saveza Crne Gore i Crnogorskog školskog sportskog saveza, a uz podršku Ministarstva sporta i mladih, danas je u OŠ "Luka Simonović" organizovana promocija mini rukometa.

• 07:43
    10.11.2019.

Rukometašice Levalee savladale su Trebjesu rezultatom 26:20 u utakmici 7. kola Prve ženske lige.