Trebjesa bolja od Feniksa

73284629_808014192983220_7557087277634027520_n
  • 28.10.2019. u 08:06

Rukometašice Trebjese ostvarile su pobjedu u utakmici 5. kola Prve ženske lige savladavši podgorički Feniks rezultatom 31:21 (15:10).

Trebjesa je bolje otvorila meč i već u 14. minutu imala prednost od 7:4. Nakon time out-a gošći “medvjedice” su “ubacile u brzinu više”, a prednost su održavale do 21. minuta kada je na semaforu pisalo 13:6.

U preostalih devet minuta prvog poluvremena, ”medvjedice ” su promašile par izglednih situacija tako da je rezultat nakon prvih 30 minuta bio 15:10.

I u nastavku su “medvjedice” nastavile sa sjajnim izdanjem u odbrani na čelu sa golmankom Pandurević, o čemu najbolje svjedoči podatak da su od 36. do 48. minuta primile samo dva gola – .25:17.

Na početku 51. minuta Varajić je dala svoj osmi gol za 24:17, pa je bilo jasno da podgorički tim ne može više ni da zaprijeti, a šansu i puno veću minutažu su dobile pionirke kluba koje su pokazale veliku borbenost i meč privele kraju za konačnih 31:21.

Maša Varajić je bila najefikasnija sa osam golova, pratile su je Dajana Miljanić sa šest, Kristina Peković sa pet, dok su sjajni bili i golmani Pandurević sa sedam, Raičević sa pet, dok je Kecojević pratila starije koleginice sa dvije odbrane. U podgoričkoj ekipi najbolja je bila Suzana Zečević sa sedam pogodaka.