Sjajan debi crnogorskih plivača na COMEN CUP-u: Kadetski rekord za Katarinu Đurašković

- Autor onogost.me
- 22.06.2025. u 17:01
Uprkos ograničenim uslovima za pripreme, naši mladi reprezentativci pokazali su borbenost, talenat i spremnost da se nose s vršnjacima iz najjačih plivačkih zemalja regiona.
Našu selekciju činili su:
– Bjanka Bulajić (2010),
– Jana Borović (2011),
– Katarina Đurašković (2012),
– Daniel Adrović (2009).
Takmičenje se odvijalo na otvorenom bazenu, što je predstavljalo dodatni izazov za crnogorske plivače, budući da nemaju mogućnost redovnog treninga u olimpijskim uslovima. Ipak, većina nastupa bila je u okvirima ličnih rekorda, a forma i samopouzdanje rasli su iz trke u trku.
Najistaknutiji rezultat ostvarila je Katarina Đurašković, koja je u disciplini 200 metara prsno postavila novi kadetski rekord Crne Gore, isplivavši ovu dionicu za 2:53,77. Ovaj rezultat ne samo da svjedoči o njenom talentu, već i o potencijalu da u budućnosti preraste u jednu od nosilaca crnogorskog plivanja.
Daniel Adrović je nastupio u tri discipline 100, 200 i 400 metara kraul – i u sve tri zabilježio stabilne nastupe vrlo blizu svojih najboljih rezultata. Njegova svestranost i konzistentnost predstavljaju važan zalog za naredna takmičenja.
Bjanka Bulajić se okušala u disciplinama 100 metara kraul i 100 metara prsno, i iako joj je ovo bilo prvo međunarodno takmičenje, pokazala je sigurnost i kontinuitet u vremenu, što je posebno važno u ranoj fazi razvoja sportiste.
Jana Borović je briljirala u disciplini 100 metara leđno, gdje je ostvarila vrijeme 1:07,77, čime je potvrdila da se može ravnopravno nositi sa konkurencijom na ovom nivou takmičenja.
Selektorka Danijela Franeta i trener Sead Adrović istakli su zadovoljstvo nastupima mladih plivača:
„Ponosni smo na nastup naše mlade reprezentacije. S obzirom na to da je ovo bilo njihovo prvo COMEN iskustvo i da su nastupali na otvorenom bazenu, možemo biti veoma zadovoljni prikazanim. Čestitamo svim plivačima i njihovim trenerima na odličnim nastupima, uz želju da nastavak sezone donese još više ličnih i državnih rekorda“.
COMEN CUP je još jednom potvrdio da Crna Gora ima budućnost u plivanju – generaciju koja uprkos izazovima, uz dobar rad i podršku, može stasati u regionalne i evropske šampione.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Reprezentacija, Sport
- u
- 0
- Rukomet, Sport
- u
- 0
- Reprezentacija, Sport
- u
- 0