Magnifico, Vampiri i Remake priredili nezaboravnu atmosferu

- Autor onogost.me
- 24.08.2025. u 12:58
Remake je otvorio noć energičnim rok obradama poput “Trebaš li me”, “Wicked Game” i “Zombie”, udahnuvši kamenu puls koji je odzvanjao kroz zidine i među prisutnima. Nakon njih, Paks su nastupili sa autorskim zvukom koji je spajao rok i hip-hop, uz video-projekciju za numeru “Noć” koja je podigla raspoloženje pola tvrđave.
Magnifico je potom rasplamsao atmosferu nostalgijom i poetikom, ostavljajući publiku očaranu.
“Meni je bilo divno. Imao sam osjećaj da je svima bilo ugodno”, izjava je koja je odisala poštovanjem prema festivalskom prostoru i ljudima koji ga godinama njeguju — upravo oni čine festival stabilnom kulturnom energetskom linijom.
Vampiri su zatim zakoračili na scenu sa frontmenom Aleksandrom Erakovićem koji je otkrio da se bend vratio 2012, da je kroz godine prolazio kroz mnogo izmjena sastava, ali da je aktuelni line-up, kako je rekao, naprosto “napokon pravi”.
Pravila atmosfere upotpunjena su osvrtom na album Alpe Adria, koji je nastajao u studiju “Dom svobode”.
Prije samog kraja, direktor Bedem festa Petar Šundić sumirao je utiske u nekoliko prozračnih rečenica pune topline i vizije.
On je kazao da je festival te noći postao više od događaja — da je zakoračio među ljude, udaljio se od bine i spojio se sa sugrađanima. Istakao je važnost direktne povratne informacije, iskrenosti i zajedništva.
„Htjeli smo osjetiti grad, vidjeti njegov odraz u očima i čuti šta mu zapravo treba — bez fasade. Bedem fest nije samo spektakl, on je pokretač, inspiracija i svjetlost koja budi grad“, poručio je Šundić.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Reprezentacija, Sport, Vaterpolo
- u
- 0
- Zabava
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0