MONSTAT: Nikšić ima negativan migracioni saldo

- Autor onogost.me
- 19.08.2018. u 14:24
Prema podacima Monstata o unutrašnjim migracijama, U Crnoj Gori je, od početka godine, mjesto prebivališta promijenilo 3.246 građana.
Kada je Nikšić u pitanju njih 215 se doselilo u Nikšić, a 360 napustilo grad pod Trebjesom.
Pozitivan migracioni saldo, odnosno veći broj doseljenih nego odseljenih, zabilježen je u devet opština, dok je negativni evidentiran u 14 opština.
U sjevernom regionu Crne Gore negativan migracioni saldo iznosi 896.
U primorskim opštinama, prema podacima Monstata, zabilježen je pozitivan migracioni saldo i on iznosi 339, a u centralnom dijelu države, 557.
Najveća razlika između broja doseljenih i odseljenih stanovnika, od januara do jula, zabilježena je u Podgorici, gdje se se doselilo 1.278 ljudi, a odselilo 486.
Najveći negativni migracioni saldo zabilježen je u Bijelom Polju i iznosi 243. U tu opštinu se, za pola godine, doselilo 105 osoba, a odselilo 348 osoba.
Veći broj doseljenih zabilježen je u Budvi. U tu primorsku opštinu za šest mjeseci doselilo se 350 osoba, dok su se 194 osobe odselile.
Primjer većeg broja doseljenih je i opština Bar, gdje se od januara do juna, doselilo 267 osoba, a odselilo 211.
U Kotor se, kako pokazuju Monstatovi podaci, doselilo 166 osoba, a odselilo 140.
Najmanje ljudi doselilo se u opštine na sjeveru Crne Gore, u Mojkovac 20 osoba, Plav 19, Gusinje 11, Plužine devet i u Šavnik sedam osoba.
Prema preliminarnim podacima Monstata, iz Pljevalja se u prvih pola godine odselilo 199 osoba, sa Cetinja 132, iz Danilovgrada 125, Herceg Novog 107 i iz Mojkovca 101.
MINA
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0