Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Isplaćeno još 272 hiljade eura za izdig stoke na katune

izdig_stoke
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 22.10.2020. u 12:21

Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja isplatilo je premije za izdig stoke na katune, u ukupnom iznosu od 272.608,80 eura.

U okviru ove mjere tokom 2020. godine pravo na podršku ostvarilo je 1.638 poljoprivrednih proizvođača, iz 22 crnogorske opštine, koji su sa 85.826 grla stoke, boravili na crnogorskim katunima.

Od ukupnog broja korisnika, najviše ih je iz sjevernog regiona 1.293 (78,94 odsto), od čega najviše u Bijelom Polju (197), Beranama (174) i Plužinama (113).

U centralnom regionu podršku je ostvario 341 korisnik (20,82 odsto), gdje je najviše korisnika iz opštine Nikšić (207). Očekivano, najmanji broj podržanih zahtjeva bio je iz primorskih opština, ukupno 4 (0,24 odsto).

“Pravo na podršku kroz ovu mjeru ostvarila su gazdinstva koja su registrovana u Registru poljoprivrednih gazdinstva i koja najmanje tri mjeseca u kalendarskoj godini drže stoku na crnogorskim katunima. Podrška se isplaćuje po uslovnom grlu. Minimalan broj za podršku je pet uslovnih grla. Pod jednim uslovnim grlom (UG) smatra se: krava, vo, dvoje junadi, 10 ovaca, 10 koza i konj. Osnovna premija po uslovnom grlu iznosila je 12 eura, i uvećana je u odnosu na 2019. godinu, kada je iznosila 10 eura”, naveli su iz Ministarstva.

Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja, kako su kazali, nastaviće sa implementacijom ove mjere podrške, a sve u cilju očuvanja planinskih pašnjaka i katunskog načina stočarenja.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.