Kasom i Kovačević najbolji u slalomu

page
Privatna arhiva
  • 27.03.2021. u 22:24

Na Otvorenom prvenstvu Crne Gore na Žabljaku takmičari iz Nikšića Dunja Kovačević i Petar Kasom osvojili su šampionske titule u slalomu.

Kasom, član “Onogošta” slavio je u konkurenciji dječaka ispred Luke Grdinića iz “Bjelasice” i Stefana Nikčevića člana SK “Durmitor”.

Kovačević, takođe iz SK “Onogošt”, bila je najbolja u konkurenciji cicibanki, a bolje vrijeme na trci je imala od Monje Durutović iz SK “Bjelasica” i Anje Bojović, članica SK “Savin kuk 2313”.

Na Otvorenom prvenstvu Crne Gore učestvovao je 61 mladi skijaš i skijašica iz više crnogorskih klubova.

Tradicionalni međunarodni turnir Kup Nikšića, koji će okupiti više od 400 takmičara i 30 klubova iz država regiona, biće održan u subotu, saopštio je organizator manifestacije, Karate klub Onogošt.
Nikšićanin Aleksa Maliković zauzeo je drugo mjesto na međunarodnoj trci na 10.000 metara, koja je održana u Puli u Hrvatskoj.