Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Pravoslavni hrišćani danas obilježavaju Veliki petak

58612911_324437518266647_734067064016207872_n
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 29.04.2021. u 21:09

Hrišćani pravoslavne vjeroispovijesti danas obilježavaju Veliki petak, dan raspeća Isusa Hrista.

Na Veliki petak vjernici se prisjećaju Isusove žrtve i stradanja za spasenje svijeta.

Prema vjerovanjima, posljednje riječi Isusa Hrista bile su “Bože, oprosti im, ne znaju šta rade”.

Na Veliki petak se posti. Običaj je da se na taj dan farbaju vaskršnja jaja, najčešće crvenom bojom koja simbolizuje Hristovu krv.

Vjernici pravoslavne vjeroispovijesti u nedjelju proslavljaju Vaskrs, jedan od najvećih hrišćanskih praznika, kojim se obilježava dan Isusovog vaskrsenja.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Od 1. juna će na snagu stupiti nova Putnička tarifa za unutrašnji željeznički saobraćaj, kojom se uvode dodatne povlastice za osjetljive kategorije putnika, što podrazumijeva besplatan željeznički prevoz za onkološke pacijente, snižena cijena karte za njihovu pratnju, jeftinije godišnje karte za studente, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.
Na lokalnom putu Ostrog – Ždrebaonik 11. i 12. maja 2025. saobraćaj biti privremeno preusmjeren iz dvosmjernog u jednosmjerni, za sve vrste vozila, u pravcu od manastira Ostrog ka manastiru Ždrebaonik, saopšteno je iz Uprave policije.