Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Prosječan račun za struju u novembru 29,71 eura

racun_za_struju_novi1_2_2_25_1
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 08.12.2021. u 11:47

Prosječan novembarski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore (ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosi 29,71 eura, saopšteno je danas iz Elektroprivrede Crne Gore EPCG.

Domaćinstva u Žabljaku bilježe najnižu prosječnu potrošnju od 16,78 eura, dok je najveća prosječna potrošnja prethodnog mjeseca očitana u Podgorici gdje su domaćinstva u prosjeku potrošila električne energije u vrijednosti od 37,79 eura.

“64,67 odsto domaćinstava dobiće račun u vrijednosti do 30 eura, od 30 do 50 eura 17,92 odsto kupaca, od 50 do 100 eura 14,41 odsto kupaca, dok je potrošnja preko 100 eura očitana kod tri odsto kupaca”, naveli su iz EPCG.

Novembarske račune umanjene za iznos popusta za redovne platiše dobiće 40 odsto domaćinstava u Crnoj Gori, odnosno 146.937 kupaca.

“Domaćinstva su u novembru 2021. godine potrošila 102.046.490 kWh (kilovatsati) električne energije, što je sedam odsto više u odnosu na potrošnju ostvarenu u oktobru, a u odnosu na novembar 2020. potrošnja je manja za jedan odsto”, kažu u EPCG.

Podsjećaju da je u toku, do 31. decembra, prijavljivanje za projekat SOLARI 3000+ i Solari 500+, po Javnom pozivu raspisanom 1. novembra.

“Predmet Javnog poziva kojeg su raspisali EPCG i EKO FOND je je finansiranje i subvencioniranje korisnika za kupovinu i ugradnju fotonaponskih sistema snage do 10 kW za individualne stambene objekte, odnosno za fonaponskih sistema snage do 30 kW za pravna i fizička lica, vlasnike poslovnih objekata, uz 20 odsto subvencije Eko fonda. Zainteresovani kupci električne energije, koji budu ispunili uslove neophodne za korišćenje energije sunca, učešćem u projektu u prilici su da od potrošača i kupaca postanu proizvođači električne energije, da proizvode električnu energiju za sopstvene potrebe, a eventualno ostvarene viškove prodaju nacionalnoj elektroenergetskoj kompaniji”, kažu u EPCG.

Korisniku projekta će se obezbijediti i tehnička i logistička podrška zaposlenih u EPCG, kao u izgradnji tako i u prikupljanju neophodne dokumentacije i saglasnosti, da investiciju otplaćuje u jednakim mjesečnim iznosima čiji ukupan iznos ne može biti veći od prosječnog računa za utrošenu električnu energiju tog korisnika, na period do 10 godina, u zavisnosti od visine investicije.

Svi detalji o projektu dostupni su na www.solari.epcg.com.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)
Isplata junskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.