Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Najveći procenat zaraženih omikronom čine mlađi od 40 godina

coronavirus-4833754_960_720
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 26.12.2021. u 15:18

Prema dosadašnjim istraživanjima najveći procenat zaraženih Omikron sojem jesu upravo mlađi od 40 godina, saopšteno je iz IJZCG.

 

Ističu da je na osnovu dostupnih podataka o načinu prenošenja evidentno da se omikron širi brže nego delta soj.

“Zbog sve većeg broja slučajeva sumnje na obolijevanje Omikron soja SARS-CoV-2 u Crnoj Gori, koristimo priliku da još jednom podsjetimo građane na važnost vakcinacije, odgovornost i poštovanje mjera, naročito osnovnih kao što je pravilno nošenje zaštitne maske, jer samo tako možemo zaštititi sebe i druge”, kazali su iz IJZCG.

Naglasili su da su svi do sada preminuli u Crnoj Gori od posljedica SARS-CoV-2 mlađi od 40 godina bili nevakcinisani.

“Još jednom koristimo priliku da apelujemo na građane da izbjegavaju organizovana okupljanja, uzdrže se posjeta mjestima sa visokim epidemijkim rizikom i provedu praznike uz svoje najbliže. Institut za javno zdravlje nastavlja da prati epidemiološku situaciju u Crnoj Gori i u skladu sa dobijenim podacima redovno će izvještavati javnost”, poručuju iz Instituta.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

U domovima zdravlja u Crnoj Gori od juna će biti proširen dijapazon usluga, što bi trebalo da omogući da se veći broj pacijenata liječi na nivou primarne zdravstvene zaštite, najavio je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da su od naredne godine planirane i dodatne edukacije za izabrane ljekare.
-->