Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Registrovano 65 novih slučajeva, preminula jedna osoba

  • Autor onogost.me
  • 03.05.2022. u 13:04

Laboratorije Instituta za javno zdravlje Crne Gore (IJZCG), druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su tokom jučerašnjeg dana analizirale 885 uzoraka i potvrdile 65 novopozitivnih slučajeva.

Novopozitivni slučajevi među građanima Crne Gore:

Podgorica 29

Bar 8

Nikšić 5

Budva 4

Pljevlja 4

Herceg Novi 3

Kotor 3

Tuzi 3

Danilovgrad 2

Berane 1

Cetinje 1

Petnjica 1

Tivat 1

U Nikšiću je aktivno 49 slučajeva.

Tokom jučerašnjeg dana IJZCG prijavljen je jedan smrtni ishod povezan sa SARS-CoV-2 infekcijom iz opštine Plužine. Preminuli je imao 76 godina starosti.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 2.716.

Do 15 časova prijavljen je oporavak kod 114 pacijenta.

Ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi 593.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Gojaznost predstavlja jedan od vodećih javnozdravstvenih izazova današnjice, kako na globalnom nivou, tako i u Crnoj Gori, kazali su iz Instituta za javno zdravlje, povodom 4. marta – Svjetskog dana gojaznosti, koji se ove godine obilježava pod sloganom „Osam milijardi razloga za djelovanje”.
Ministarstvo zdravlja saopštilo je da Svjetski dan rijetkih bolesti predstavlja priliku da se ukaže na izazove sa kojima se suočavaju pacijenti i njihove porodice, ali i na napredak koji je zdravstveni sistem Crne Gore ostvario u oblasti dijagnostike i liječenja ovih kompleksnih stanja.
Maligna oboljenja u dječijem uzrastu predstavljaju kompleksan medicinski i društveni izazov koji zahtijeva multidisciplinaran pristup, ističu u Ministarstvu zdravlja, napominjući da povodom Međunarodnog dana djece oboljele od malignih bolesti izražavaju duboko poštovanje prema djeci koja sa izuzetnom hrabrošću prolaze kroz zahtjevne procese liječenja, kao i prema njihovim porodicama.
-->