Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Program BrainOBrain sada i u Nikšiću: Unapređenje ličnosti i mentalne sposobnosti kod djece

Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 13.09.2022. u 16:28
Međunarodni, napredni program za djecu, BrainOBrain, sinoć je zvanično predstavljen Nikšićanima, u prostorijama Tehnopolisa. Poslije Podgorice, Bara i Budve, i nikšićka djeca su dobila priliku da uče i rastu uz ovaj moderan program čija je osnovna svrha unapređenje ličnosti i mentalne sposobnosti kod djece.

„Brejnobrejn“ program kao „odskočna daska“

“Brejnobrejn” je program za djecu gdje se aktivno radi na razvoju dječije inteligencije kako bi im se olakšalo usvajanje znanja u školi i stvorili preduslovi za dalji razvoj i pronalaženje oblasti u kojoj je svako od djece talentovano.

„Oko 50% sinapsi se kod djece razvije do pete godine života, da bi između 12 i 14 godine bilo formirano preko 95% sinapsi. Brejnobrejn program obuhvata rad sa djecom upravo u ovom uzrastu, od 4 do 14 godina, zbog čega daje odlične rezultate za podsticaj mentalne agilnosti dobijene prilikom korišćenja abakusa“, kazala je izvršna direktorica Tanja Perović.

Izoštravamo čula na abakusu i stvaramo nove sinapse u mozgu

Abakus danas predstavlja univerzalni mentalni instrument čijom se primjenom za kratko vrijeme dolazi do brze i vidljive promjene u ponašanju djeteta i njegove mentalne agilnosti.

„Ono što abakus čini drugačijim i posebnim jeste njegova struktura i način rada, koji podrazumijeva VAK metodu. Najbolji rezultati se postižu kad djeca u isto vrijeme primaju i memorišu informacije koje dolaze iz više čula. Djeca gledaju kuglice (vid), govore i slušaju pravila (sluh), i pomjeraju kulgice na abakusu (dodir). Izgled abakusa je lako pamtljiv i nakon određenog perioda vježbanja, djeca prelaze na vizualizaciju i na taj način vježbaju fotografsko pamćenje“, objasnila je Perović.

Rad na abakusu, kako pojašnjava, potpomaže razvitak sinapsi, odnosno spojnica između lijeve i desne hemisfere mozga. Obje moždane hemisfere su podjednako aktivne i mentalna aritmetika obezbjeđuje njihov razvoj i uravnotežen rad. Aktiviranjem obje moždane hemisfere značajno se povećava kapacitet radne memorije mozga, doprinosi se uspješnijem rješavanju svakog zadatka, boljoj koncentraciji i obavljanju više stvari istovremeno (multitaskingu). Ovako integrisane funkcije obije hemisfere mozga su dobra polazna osnova djeci za bavljenje i prirodnim i društvenim naukama.

“Ono što BrainOBrain školu razlikuje od ostalih škola mentalne aritmetike je primjena Neuro Lingvističkog Programiranja (NLP tehnike) na časovima. BrainoBrain se može pohvaliti činjenicom da je jedina škola licencirana za primjenu NLP metoda kod djece. Tehnike NLP-a razvijaju individualnost, liderske sposobnosti, samopouzdanje, razumijevanje i razlikovanje bitnog od nebitnog, bolje razumijevanje sebe, lakšu komunikaciju, lakše  donošenje odluka i usmjereno kreativno ponašanje. Time se Brainorain bavi razvojem cjelokupne ličnosti i kroz časove igre i kreativnosti rezultira djetetom koje je jednako svjesno svojih sposobnosti i mogućnosti, kao i želja, pa kreiranje znanja postaje zapravo kreairanje svijeta novih puteva i novih prostora”, istakla je Perović.

Učenje je igra za naše učenike

Sadržaj samog časa je veoma interaktivan, zabavan i raznolik, objasnila je ona.

Osim rada na abakusu i mentalne aritmetike, djeca rade vježbe koncentracije, disanja, usvajaju nove pojmove i bogate svoj rječnik kako na crnogorskom tako i na engleskom jeziku, razmatraju vrijednosti i osobine koje posjeduju značajni uzori.

„Djeca se podstiču da slobodno kažu svoje mišljenje i stavove, da diskutuju, javno nastupaju, čak glume skečeve iz života svojih idola. Važan dio časa su i takozvane „Brain Gym“ tehnike, koje poboljšavaju motornu koordinaciju, binokularni vid, vještine slušanja, koordinaciju oko-ruka, kao i opštu fleksibilnost cijelog tijela“, kazala je Perović.

Program je koncipiran u deset/dvanaest nivoa, u zavisnosti od uzrasta djeteta. Svaki nivo traje 12 časova. Grupe su male, od 5 do 15 djece, djeca se brzo zbliže i podržavaju jedni druge, ne takmiče se jedni protiv drugih, već je cilj pobijediti sebe, biti bolji nego juče.

Časovi su organizovani jednom sedmično u trajanju od 120 minuta.

“Isti imaju edukativni, kreativni i zabavni karakter. Na svakom času uči se novi koncept koji se kod kuće vježba i utvrđuje. Svakodnevno vježbanje je važno za održavanje kontinuiteta i uspješnih rezultata i treba da traje u prosjeku 15 minuta dnevno”, pojasnila je programska direktorica Tanja Perović.

Centar u Nikšiću se nalazi na adresi Dr Nika Miljanića 8 i u njemu će sa djecom raditi Milica Radojičić, edukator i profesor francuskog jezika sa velikim radnim iskustvom.

Upis je u toku, a na probni čas se možete prijaviti putem linka https://www.brainobrain.me/#prijava ili pozivom na 067 205 245.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    9

    1. Prezadovoljna mama

      Sjajan program i divni mladi ljudi posvećeni djeci i njihovoj dobrobiti. Moje ćerke su vidno napredovale. Komunikativnije su, znaju šta hoće i kako da to dobiju. Bolje su u školi i mnogo lakše savladavaju gradivo. Prezadovoljni smo centrom u Podgorici i obožavamo Brejnobrejn. Želimo vam uspjeh u Nikšiću!

    2. Sjajan program za djecu, a i za roditelje dok prate svoju djecu kako rade! Samo nastavite tako da radite, mladi i perspektivni ljudi!

    3. Mi smo u školici u Podgorici i mogu samo reci riječi hvale za program i ljude koji rade. Program je odličan, prati dijete i razvija kod djece sve ono što im je potrebno za nastavak školovanja i života. Svaka čast!

    4. Bravo! Prava stvar za djecu da posle korone vrate radne navike i shvate znacaj obrazovanja. Sve cestitke i pohvale za Brejnovce!

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)
    Isplata junskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
    Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.