Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Moguća saradnja na projektima iz obnovljivih izvora energije

EPCG
  • Autor onogost.me
  • 29.09.2022. u 21:32
EPCG grupa i francuska EDF grupa mogu sarađivati na projektima iz obnovljivih izvora energije, kao i na polju trgovine strujom, saopšteno je na sastanku njihovih predstavnika u Beogradu.

Delegacija Elektroprivrede Crne Gore, na čelu sa predsjednikom Odbora direktora Milutinom Đukanovićem, sastala sa danas predstavnikom EDF grupe, Laurentom Paganonijem. Sastanak je održan u prostorijama EPCG Beograd.

“Tokom sastanka su razmatrane mogućnosti za saradnju na nivou EPCG grupe i EDF-a, u vezi sa projektima iz obnovljivih izvora energije. Iskazan je obostrani interes za saradnju na svim nivoima, kako na navedenim projektima iz oblasti OIE, tako i za eventualnu saradnju i na polju trgovine električnom energijom. Zaključeno je da će se u narednom periodu intenzivirati razgovori i razmjena informacija na svim nivoima”, navodi se u saopštenju za javnost EPCG.

EDF (Électricité de France) je državna kompanija i jedna je od najvećih evropskih kompanija za proizvodnju električne energije. EDF posluje u svim djelovima svijeta i bila je sastavni dio delegacije MEDEF-a (Francuskog poslovnog udruženja-Pokret Francuskih Kompanija) koja se nalazi u dvodnevnoj radnoj posjeti Republici Srbiji i regionu.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Opšti kolektivni ugovor (OKU) koji definiše najveći obim radničkih prava i odnose između poslodavca i zaposlenih ističe 30. aprila, a za sada nema ni najava postizanja dogovora oko najznačajnijeg pitanja povećanja obračunske vrijednosti koeficijenta sa 90 na 100 eura, što bi uticalo na povećanje zarada od oko 10 odsto.
    Sve vrste goriva do 27. aprila biće jeftinije dva do osam centi. Akcize su umanjene za 35%, što se neće odraziti na poslovanje naftnih kompanija. Značiće potrošačima jer je strah od nestašica manji. Nije bilo potrebe da se državne rezerve troše, kazali su nam iz Ministarstva energetike i rudarstva (MEIR). Ipak, dešavanja na Bliskom Istoku nose neizvjesnost u daljem snabdijevanju energentima, ukazuju iz Udruženja naftnih kompanija.
    -->