Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Šćepanović: Jaja će biti skuplja oko 15 odsto

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 17.10.2022. u 07:49
U zavisnosti od kvaliteta jaja, očekuje se poskupljenje od oko 15 procenata, kazao je za Jutarnji program TVCG Ivan Šćepanović iz Farme živine u Martinićima. Tako će, kako je naveo, najprodavanija "S klasa" jaja koštati malo ispod 23 centa.

“Poskupljenje se mora dogoditi brzo, ovakva situacija je neodrživa, mjesecima bilježimo gubitke i mora doći do te minimalne korekcije cijena. Plan je da se te cijene do kraja godine ne mijenjaju, da će biti stabilne”, rekao je Šćepanović za “Dobro jutro Crna Goro”.

Proizvođači su u toku prethodne sedmice razgovorali sa predstavnicima resornog ministarstva, ministrom Vladimirom Jokovićem i njegovim saradnicma. Šćepanović dodaje da su im predstavnici Udruženja živinara predstavili u kakvoj se situaciji nalazi proizvodnja.

Prozvođač iz Martinića ističe da koncentrovana hrana, koju koriste za prehranu živine, nikada nije imala ovako visoku cijenu – sa 120 eura “skočila” je na preko 300. A, na cijenu primarnog proizvoda, kako kaže, utiče i poskupljenje papirne ambalaže, čija je trenutna nabavna cijena preko pet puta skuplja u odnosu na prethode mjesece.

Šćepanović je podsjetio da se čak 90 odsto crnogorskog tržišta podmiruje iz sopstvene proizvodnje jaja.

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    NVU Putevima predaka otpočelo je realizaciju projekta  ,,Putevima čajeva do bolje eko-turističke ponude“ čiji je glavni cilj omogućiti mladima sticanje praktičnih vještina u eko-turizmu, branju i preradi ljekovitog bilja kako bi povećali svoju zapošljivost i razvili socijalno preduzetništvo kroz plasman lokalnih proizvoda, ali i osposobiti ih za vođenje turstičkih ruta.
    Povodom Dana opštine Šavnik u „Kući Pekića“ danas je svečano otvorena izložba akademskog slikara Dragana Karadžića pod nazivom „Dodiri i trajanje“.