Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Jaja poskupila na 2,25 eura

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 26.10.2022. u 09:17
Iako je prethodne sedmice ministar poljoprivrede Vladimir Joković najavio da će njegov resor uraditi sve da ne bi došlo do rasta cijene jaja, nove cijene veće za 35 centi su već na tržištu. Od vikenda u prodavnicama se pakovanje od deset jaja prodaje po 2,25 eura, što je drugo poskupljenje ove namirnice u ovoj godini.

Pregovore o poskupljenju jaja proizvođači su sa resornim ministarstvom započeli 14. oktobra, kad su i ispostavili ovaj račun. Proizvođači tvrde da su razlozi poskupljenja porast cijene inputa, odnosno sirovine za ishranu koka nosilja – kukuruza, soncokreta, soje, te poskupljenje papirne ambalaže, goriva i radne snage.

Vlada je lani u aprilu smanjila PDV za jaja sa 21 na sedam odsto. Početkom marta ove godine cijena pakovanja od deset jaja porasla je 19 odsto na 1,9 eura.

Izvor: Pobjeda

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)
    Isplata junskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
    Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.