Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Zvanično otvorena osma sezona u “Eko parku Blace”

DMEN
  • Autor onogost.me
  • 03.04.2023. u 13:43
Društvo mladih ekologa (DMEN) već osmu godinu, na čelu sa Milom Radovićem, vodi brigu o sve posjećenijem starom-novom izletištu „Eko parku Blace“.

“Kako tradicija nalaže svakog proljeća, i ove godine smo se okupili u parku i zajedno sa našim prijateljima zvanično otvorili ovogodišnju sezonu. Sezonu smo otvorili u saradnji sa Turističkom organizacijom Nikšić i JU Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i osobe sa invaliditetom Nikšić”, naveli su DMEN-a.

Ujedno su, kako navode, predstavili i aktivnosti koje su realizovane ovog proljeća u parku.

“Do dana otvaranja parka posađeno je više stabala od kojih i jedno kao poklon Ekološkog pokreta Ozon pod simbolikom „drvo prijateljstva“. Zatim se radilo na obnovljanju starih i polomljenih klupa i stolova, ofarban je dio mobilijara i postavljen ljetnjikovac”, istakli su oni.

Osim Mila Radovića, koji je svakodnevno u parku, pomoć ovog proljeća im je pružilo i nekoliko pojedinaca koji su svojim radom pomogli da park bude spreman za sve ljude dobre volje.

“Iako u manjem obimu nego ranije, devastacija mobilijara i parkovskih sadržaja prisutna je još uvijek. Pred nama je od prvih lijepih proljećnih dana pa do sredine juna period u kojem svake godine bude i najviše devastacije. Po onome što možemo primijetiti to uglavnom rade mladi ljudi koji su na pragu punoljetstva i završavaju srednje škole. Devastacije su različite i uglavnom se odnose na ostavljanje otpada, lomljenje mobilijara i sječu stabala u parku”, objašnjavaju iz DMEN-a.

Oni podsjećaju da sve što rade u parku, rade na dobrovoljnoj i volonterskoj osnovi i za dobro svih.

“Pravo je bogatsvo kada u informatičkoj eri i užurbanom životu jedan grad nadomak svog centra ima takav prirodni ambijent kao što je Eko park Blace sa svojim livadama, šumom i vodenim tokovima”, dodaju iz DMEN-a, te koriste priliku da zamole sve posjetioce da park koriste na održiv način jer je, kako kažu, on napravljen za dobro cjelokupne zajednice ali usljed djelovanja neodgovornih pojedinaca postaje sve teže održavati sadržaje parka u prihvatljivom stanju.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) saopštilo je danas da je podnijelo još sedam krivičnih prijava osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su M.K., R.K., C.T, Y.G., M.Y., Z.K. i V.K. dostavila lažne i neistinite obrazovne isprave za koje su u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave, nadležne ustanove utvrdile da nisu vjerodostojne javne isprave.
    Centralna proslava Saveza udruženja boraca NOR- a i antifašista Crne Gore povodom Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope biće održana 9. maja u 10 sati na platou spomenika na Grahovcu, simbolu crnogorske borbe za slobodu, saopštio je Generalni sekretar SUBNORA-a i antifašista Crne Gore Dragan Mitov Đurović.
    U Ulici Gojka Garčevića danas je otvoren info-pult Turističke organizacije, gdje građani i turisti mogu dobiti sve neophodne informacije i kupiti tradicionalne suvenire.