Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

EPCG neće tražiti poskupljenje struje

EPCG
  • Autor onogost.me
  • 01.12.2023. u 11:32
Elektroprivreda Crne Gore neće povećavati cijenu električne energije, dogovoreno je na sastanku rukovodstva ove energetske kompanije sa predstavnicima Ministarstva energetike i rudarstva, na čijem je čelu Saša Mujović, saznaje Portal RTCG.

Kako je objašnjeno portalu RTCG, traži se model kako da povećanje cijene, koje je dozvoljeno CEDIS-u, ne osjete građani, odnosno kako da računi za struju od naredne godine ne budu uvećani.

Podsjetimo, iz Regulatorne agencije za energetiku ranije je najavljeno da će struja od januara poskupiti za 5,63 odsto.

Odluka o poskupljenju struje biće donijeta u narednih deset dana, nezvanično saznajemo iz vrha Elektroprivrede Crne Gore.

Kako je rečeno, vodiće računa o standardu najvećeg broja građana, a to je oko 200.000 potrošača, ali i da se ne ugrozi poslovanje Elektroprivrede.

Unija slobodnih sindikata (USSCG) pozvala je juče Vladu i Elektroprivredu da preduzmu neophodne aktivnosti na zaustavljanju odluke o najavljenom poskupljenju električne energije.

Iz Unije je saopšteno da su zatečeni najavom Regulatorne agencije za energetiku i regulisane komunalne djelatnosti (REGAGEN) o povećanju cijena električne energije od 1. januara naredne godine.

Takođe, iz pomenute Unije su naveli da su se prethodnih mjeseci u medijima mogle čuti ohrabrujuće poruke čelnih ljudi EPCG-a koji su uvjeravali da će dati sve od sebe da do poskupljenja ne dođe, pa očekuju da će svoje obećanje i ispuniti.

 

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Ministarstvo turizma i Nacionalna turistička organizacija Crne Gore raspisali su danas Javni poziv za Program podsticajnih mjera u oblasti turizma za 2025. godinu, kojim je predviđena realizacija sedam ciljanih mjera podrške usmjerenih na unapređenje konkurentnosti destinacije, proširenje turističke ponude i produženje sezone.
    Alisa Bogdanović je sanjala zemlju čuda. Jedne godine dobila je priliku da tamo ode. Tada je počelo njeno putovanje kroz čudesnu zemlju Kinu.