Dragana Stjepanović
  • 14.01.2024. u 07:43
Sutjeska je u 7. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Kotor - 102:73.

Ovo je peta pobjeda nikšićkog tima, koji ima i jedan poraz u ligi.

U prvoj četvrtini je ekipa imala devet poena prednosti (23:14), ali je u drugom periodu Kotor u nekoliko navrata uspio da dođe do izjednačenja.

Dva i po minuta do kraja prvog poluvremena gosti su poveli (33:32), ali je nakon toga Sutjeska postigla pet poena zaredom i ponovo stigla do prednosti (37:33).

Poslije poena Vladimira Tomasevića u trećoj četvrtini Sutjeska je prvi put imala dvocifrenu prednost (51:40).

A u finišu treće i početkom četvrte četvrtine ekipa je napravila seriju 11:0, otišla na 70:49, a do kraja meča imala maksimalnih 29 poena prednosti – 97:68 i 102:73.

Najefikasniji su bili Nikola Kočović i Vladimir Tomašević sa po 16 poena.

Andrej Vulević je imao 15, a Đorđe Otašević 13 poena, uz šest skokova i četiri blokade. Jovan Vojinović je imao 12 poena i četiri asistencije.

Filip Barović je imao devet poena i pet skokova, a Radoš Vuković osam poena.

Miloš Vujović je imao sedam, a Pavle Đurišić šest poena. Vujović i Đurišić su imali po šest skokova.