Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Rast cijena i u martu, godišnja inflacija 5,5%

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 15.04.2024. u 22:10
Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u martu ove godine u odnosu na februar u prosjeku su više za 0,5%, pokazuju podaci Monstata.

“Potrošačke cijene u martu 2024. u odnosu na isti mjesec prethodne godine, u prosjeku su više za 5,5%”, pokazuju podaci Monstata.

Kako je saopšteno najveći uticaj na mjesečnu stopu inflacije imali su rast cijena u grupama: telefonske i telefaks usluge; odjeća; gorivo i mazivo za motorna vozila; meso; povrće; održavanje i popravka vozila; usluge u kulturi; kratkotrajna dobra za rutinsko održavanje domaćinstva.

“Potrošačke cijene u periodu januar-mart 2024. godine, u poređenju sa istim periodom prethodne godine, u prosjeku su više za 4,7%”, navodi se u saopštenju.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda i usluga prema namjeni potrošnje, u martu 2024. godine u

odnosu na prethodni mjesec, zabilježen je rast u grupama: Komunikacije (4,4%), rekreacija i kultura (1,1%); odjeća i obuća (1,0%), prevoz (1,0%), namještaj, oprema za domaćinstvo i rutinsko održavanje stana (0,5%), ostala dobra i usluge (0,5%), hrana i bezalkoholna pića (0,2%), alkoholna pića i duvan (0,2%), atanovanje, voda, struja, gas i druga goriva (0,1%), dok je pad cijena zabilježen u grupama: restorani i hoteli (-0,6%).

Cijene ostalih proizvoda i usluga nijesu se bitnije mijenjale.

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) je raspisala novi tender za inoviranje glavnog projekta i izgradnju 2,3 kilometra tunela i kanala kojima bi se spojilo Krupačko i Slano jezero u Nikšiću. Projekat je vrijedan 12 miliona eura, a kompanija koja bude izabrana za posao, imaće dvije godine da završi radove.
    Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.