Savjet roditelja JPU „Dragan Kovačević“ traži odgovore o bezbjednosti djece u obrazovnim institucijama
- Autor onogost.me
- 07.11.2024. u 15:28
Uprava policije: Dojave lažne, ne postoje smetnje za nastavak nastave
Predstavnik Savjeta roditelja u UO JPU „Dragan Kovačević“ Mirko Pavićević pita nadležne institucije “da li nam i na koji način mogu garantovati bezbjednost naše djece u budućnosti?”
“Nakon brojnih negativnih tekstova na portalima i u medijima, danas u jutarnjim časovima primili smo hitan apel za evakuaciju djece iz vrtića zbog straha od bombaškog napada. Ove situacije nisu nimalo prijatne ni za roditelje ni za nastavni kadar. Sa velikom zabrinutošću pitamo nadležne iz sektora bezbjednosti, posebno MUP-a Crne Gore: Ko će i kako garantovati bezbjednost naše djece u budućnosti? Takođe pitamo ih i zahtjevamo da nam detaljno obrazlože šta su preduzeli do sada povodom otkrivanja kriminalaca, koji stoje iza ovih krivičnih djela izazivanje opšte opasnosti i ugrožavanje bezbjednosti nase djece”, piše u saopštenju, koje pored Pavićevića potpisuje i predsjednica Savjeta roditelja JPU „Dragan Kovačević“ Anđela Maksimović.
Navode da Savjet roditelja JPU „Dragan Kovačević“ sa pravom postavlja ovo pitanje.
“Ako ne možemo da utvrdimo ko plasira lažne dojave o bombama u obrazovnim institucijama, kako ćemo biti sigurni da imamo kapacitet da se suočimo sa stvarnim prijetnjama koje bi mogle nastati? Takođe, zabrinjavajuće je i to što je nivo opasnosti nakon zaprimljenih e-mailova sa dojavama ocijenjen kao nizak. Ova informacija nije nimalo ohrabrujuća za roditelje, kao ni za zaposlene u našim vrtićima, koji se svakodnevno suočavaju sa ovakvim izazovima”, piše u saopštenju.
Predsjednica Savjeta roditelja JPU „Dragan Kovačević“ Anđela Maksimović ukazuje da “pored toga što imamo problem sa sigurnošću naše djece, već i strah da djeca nisu zaista bezbjedna”.
“Mali broj vrtića ima video- nadzor, a svakodnevno se suočavamo sa uništavanjem inventara u dvorištima, bez da iko odgovara za ove štete. Najnovija evakuacija djece, izazvana strahom od mogućeg bombaškog napada, samo je kap koja je prelila čašu. Pitamo se: Na koji način se vrši prevencija bombaških napada? Gdje su pripadnici policije kada su potrebni? U našem gradu, veoma mali broj policajaca viđa se ispred vrtića i škola, što dodatno izaziva zabrinutost među roditeljima. Osim bezbjednosnih pitanja, želimo da skrenemo pažnju i na dodatne troškove koji nastaju nakon evakuacija. Obroci pripremljeni za djecu, koji su kasnije morali biti uništeni, predstavljaju ozbiljan finansijski gubitak. Za pripremu obroka angažuju se radnici od 6 časova ujutro, a nakon evakuacije, hrana često završi kao otpad. Pitamo nadležne: Ko će snositi troškove nastale ovakvim situacijama? Na kraju, pozivamo Ministarstvo unutrašnjih poslova i sve nadležne bezbjednosne institucije da odgovore na pitanje: Ko nam garantuje bezbjednost djece sjutra?”, zaključuje se u saopštenju.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 1
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0