Ministarstvo predlaže kazne za paljenje livada

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera
- Autor onogost.me
- 09.03.2025. u 14:05
Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera predvidjeće u Predlogu zakona o zaštiti prirode uvođenje strogih kazni za čišćenje livada paljenjem, jer ovakvi postupci izazivaju ogromnu štetu prirodnom okruženju.
”Predlog kaznenih odredbi sadržaće novčane kazne u rasponu od 2.000 do 40.000 eura”, navodi se u objavi na Facebook stranici Ministarstva.
Iz ovog resora upozorili su da paljenje livada ne samo da uništava travnjake i staništa mnogih biljnih i životinjskih vrsta, već izaziva i ozbiljne požare koji često zahvate šume i nisko rastinje.
”Ove pojave dovode do ugrožavanja bioraznolikosti, a dim i zagađenje ugrožavaju zdravlje ljudi i životnu sredinu”, dodaje se u objavi.
Prema podacima koji su dostupni @epamontenegro , trenutno je najkritičnije stanje u opštinama Danilovgrad i Žabljak, gdje požar prijeti da zahvati nacionalni park i da se proširi, s obzirom na najavljeni vjetar.
”Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera kao predlagač novog zakona, a uz podršku Agencije za zaštitu prirode i životne sredine vjeruje da će ovakav predlog uticati na smanjenje požara u Crnoj Gori, koji, kako vidimo ovih dana, uništavaju životnu sredinu”, stoji u objavi Ministarstva.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
Tokom prethodnog vikenda, od 24. do 26. aprila, na putevima u Crnoj Gori evidentirane su 44 saobraćajne nezgode, u kojima nije bilo smrtno stradalih lica. Tri osobe zadobile su teške tjelesne povrede, dok je 12 lakše povrijeđeno. U istom periodu, službenici saobraćajne policije, u okviru represivnih aktivnosti, podnijeli su 265 prekršajnih prijava i izdali 2.328 prekršajnih naloga.
- 0
- Društvo
- u
U Podgorici je u organizaciji veteranskog društva “Vojni veterani”, a pod pokroviteljstvom Crnogorskog saveza sportske rekreacije Spot za sve, održano prvo ovogodišnje takmičenje na kojem je uzelo učešća 186 takmičara iz devet opština: Rožaja, Plava, Berana, Andrijevice, Bijelog Polja, Nikšića, Cetinja, Žabljaka i Podgorice.
- 0
- Društvo
- u
Pletenjem nastaju jedinstvene stvari – komadi koji nisu izašli iz fabrike, već iz nečijih ruku i srca. Upravo iz ruku i srca Nikšićanke Milice Jakšić nastaju ćebad za bebe, ćebad za krevet i francuski ležaj, zatim šalovi, kape i trake kako za djecu, tako i odrasle, džemperi za sve uzraste, torbe koje spajaju praktičnost i ručni rad...
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











