Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nikšićka policija oduzela pušku i municiju, uhapšen državljanin BiH

Uprava policije
  • Autor onogost.me
  • 09.11.2025. u 11:00
Policija je u mjestu Počekovići kod Nikšića uhapsila 21-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine, sa boravkom u Nikšiću, kod kojeg je pronađena puška sa optikom i municija u ilegalnom posjedu, navode iz Uprave policije.

Kako se navodi u saopštenju, policijski službenici Regionalnog centra granične policije „Centar“ – Stanice granične policije I Nikšić juče su kontrolisali lice M.P. (21) koje je upravljalo vozilom nikšićkih registarskih oznaka.

“Prilikom pregleda vozila pronađena je puška marke Zastava M48 sa integrisanim Red Dot nišanom marke Vortex, zatvarač od puške i kutija sa 12 komada pripadajuće municije, u ilegalnom posjedu”, saopštila je policija.

Nakon što je M.P. dao obavještenje policijskim službenicima, o događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji je naložio njegovo hapšenje zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Osumnjičeni će danas, uz krivičnu prijavu, biti sproveden postupajućem tužiocu na dalju nadležnost.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Nakon povećanog broja upita građana o ispravnosti vode za piće, iz Vodovoda Nikšić saopštavaju da je voda iz gradskog vodovoda potpuno bezbjedna za upotrebu.
    Prema posljednjim podacima iz 2017. godine, u populaciji od 15 do 64 godine aktivno puši više od trećine stanovništva, oko 35,4%. Kada je riječ o djeci i mladima, i među njima raste broj korisnika duvanskih proizvoda, kazala je u Radio-ordinaciji, u susret 11. novembru – Nacionalnom danu kontrole duvana, epidemiološkinja na Odjeljenju za maligne bolesti Instituta za javno zdravlje Crne Gore mr med. nauka Vesna Beatović.
    -->