Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Tomović Šundić, Vuksanović, Dragićević i Vukčević dobitnici Trinaestojulske nagrade

Ministarstvo kulture i medija
  • Autor onogost.me
  • 10.07.2026. u 12:56
Trinaestojulska nagrada za 2026. godinu dodijeljena je profesorici dr Sonji Tomović Šundić, doktorkama bioloških nauka Snežani Dragićević i Snežani Vuksanović, te filmskom reditelju i profesoru dr Nikoli Vukčeviću.

Žiri za dodjelu Trinaestojulske nagrade, u sastavu dr Trifun Savić, predsjednik, Suljo Mustafić, zamjenik predsjednika, prof. dr Novak Jauković, Mitar Rakčević, Andrija Radulović, Novica Đurić, Qazim (Ćazim) Muja, na sjednici održanoj 10. jula 2026. godine na Cetinju, donio je Odluku da se Trinaestojulska nagrada za 2026. godinu dodijeli:

• prof. dr Sonja Tomović Šundić, redovna profesorica Univerziteta Crne Gore, za djelo Kniževna antroplogija Danila Kiša;

• dr Snežana Dragićević i dr Snežana Vuksanović, doktorke bioloških nauka, za naučna dostignuća i naučni doprinos iz botanike u 2025. godini.

• prof. dr Nikola Vukčević, filmski reditelj i univerzitetski profesor, za međunarodnu promociju Crne Gore i percepciju filma Obraz u 2025. godini;

“Odluka je donijeta tajnim glasanjem, između pet kandidata, gdje su osim laureata bili još i Ismet Hadžić, akademski slikar, i Darko Jovović, književnik i novinar”, saopšteno je iz Ministarstva kulture i medija.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    1

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    -->