Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

U Nikšiću izboden mladić, uhapšen osumnjičeni

onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 15.08.2026. u 22:12
Nikšićka policija uhapsila je A.B. (42) iz tog grada, zbog sumnje da je nožem pokušao da ubije sugrađanina.

“Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić su, po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, lišili slobode A.B. (42) iz Nikšića, višestrukog povratnika u izvršenju krivičnih djela protiv života i tijela i protiv polne slobode, zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo u pokušaju na štetu sugrađanina”, kazali su iz Uprave policije.

Dežurna služba Odjeljenja bezbjednosti Nikšić je danas, 15. avgusta 2026. godine, oko 19.00 časova, obaviještena od građana da je u blizini Sportskog centra u Nikšiću došlo do tuče između dva lica.

“Policijski službenici su odmah upućeni na lice mjesta, gdje su zatekli više lica i od njih prikupili obavještenja. Tom prilikom utvrđeno je da je došlo do tuče između A.B. (42) i D.N. (35), oba iz Nikšića, te da je A.B. kako se sumnja, upotrebom noža zadao više ubodnih rana D.N., nakon čega se dao u bjekstvo u nepoznatom pravcu”, navode iz UP.

Policijski službenici su u kratkom roku locirali A.B. i doveli ga u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Nikšić. Pregledom je kod njega pronađen nož, koji je izuzet i biće predmet daljih vještačenja.

D.N. se radi ukazivanja ljekarske pomoći javio u Opštu bolnicu Nikšić, gdje su mu konstatovane teške tjelesne povrede u vidu povrede plućne maramice.

“Nakon prikupljenih obavještenja, a po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, A.B. je lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo u pokušaju i biće, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku sproveden nadležnom državnom tužilaštvu”, kazali su iz policije.

Događaj se desio kod Sporskog centra.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    U Javnoj predškolskoj ustanovi (JPU) "Dragan Kovačević" privode kraju pripreme za početak nove nastavne godine, a iz te ustanove poručuju da su spremni za prijem mališana.
    U Crnoj Gori ima ukupno oko 620 profesionalnih vatrogasaca, a njihov broj bi, po nama, morao biti mnogo veći, poručio je u izjavi za "Dan" Goran Tripković, predsjednik Strukovnog sindikata vatrogasaca Crne Gore.
    -->