Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Radom i sportom do kvalitetnije inkluzije djece sa smetnjama u razvoju

1476410_369600599851952_2086842969_n
  • Autor onogost.me
  • 19.10.2015. u 14:28

„Socijalna inkluzija kroz radnookupcionu terapiju“ naziv je prekokraničnog projekata koji u realizaciji Dnevnih centara iz Nikšića, Bijelog Polja i Sarajeva ima za cilj da poboljša kvalitet života djece i omladine sa smetnjama u razvoju.

Kako ističe direktorica Dnevnog Centra, Radojka Koprivica, tu ustanovu su opremili opremom za izradu predmeta od drveta, gipsa i gline, dok se u Bijelom Polju dodatno prave i svijeće.

Ona dodaje da je jedanko važan i drugi dio projekta koji djecu sa smetnjama u razvoju usmjerava na sport.

„ Procijenili smo da je i to jako važno. U tom smislu smo napravili zajednički odbojkaški kamp u Ulcinju, za djecu iz Sarajeva, Bijelog Polja i Nikšića gdje borave sa roditeljima“, kazala je Koprivica.

Prema riječima Saide Čikić, menadžerke projekta, pored instaliranja opreme, važni rezultati napravljeni su u dijelu obuke stručnih lica za sprovođenje radnookupacione, te u dijelu aktivnosti u okviru odbojkaškog kampa koji su vodili UNIFIED treneri Specijalne olimpijade Crne Gore.

„, Tako smo omogućili djeci i mladima sasmtnjama u razvoju da nauče osnove odbojke na pijesku i da pokažu svoje mogućnosti u tom sportu“, kazala je Čikić.

Projekat je počeo sa realizacijom u martu, a traje do juna naredne godine, realizuje se u okviru prekogranične saradnje BiH-Crna Gora. Ukupna vrijednost je oko 170,000 eura, a učešće Delegacije EU je 84 odsto.

 

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Vlada je na telefonskoj sjednici donijela odluku da se preksjutra, 14. avgusta, proglasi Dan žalosti povodom smrti vojnika Dejana Božovića koji je danas stradao u prevrtanju cisterne tokom pružanja pomoći u gašenju požara. To saznaje Portal RTCG.
Načelnik Operativno komunikacionog centra Direktorata za zaštitu i spašavanje Zlatko Mićanović kazao je da očekuje da uz pomoć kanadera iz Hrvatske, helikoptera K-32 i kopnenih snaga, do kraja dana budu lokalizovani svi požari u zemlji.
Predsjednica Skupštine opštine Nikšić Milica Lalatović Žižić pokrenula je ekološku akciju u okviru koje će biti posađeno pedeset stabala lipe u Trebješkoj i Ulici Novice Cerovića, kao i na Šetalištu Alekse Backovića.