Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Rudari se dogovorili sa Pejovićem, počinje proizvodnja

boksiti_22
onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 10.11.2015. u 13:47

Nikšićki rudari konačno mogu da odahnu. Novi valsnik Rudnika Boksita, Veselin Pejović, planira da za deset dana pokrene proizvodnju na kopovima Zagrad i Štitovo, a na tim poslovima biće angažovani upravo radnici Boksita. 

To je epilog današnjeg sastanka predstvanika Sindikata RB i Pejovića u Privrednom sudu.

„Na Zagradu će biti angažovano oko 30 radnika, na Štitovu, gdje je podizvođač firma Milović, još desetak rudara, postoji i jedna bosanska kompanija koja će takođe uposliti dio radnika. Onda će biti angažovani radnici transporta. Vozačima je obećano da će dobiti kamione da  prevoze rudu i da ih otplaćuju i zarađuju. Planira da otvori jamu tako da imamo najavu da bi u prvom mahu moglo biti zapošljeno do 120 ljudi. To je za nas pozitivno. Zadovoljni smo“, kazao je predstvanik Samostalnog Sindikata, Nikola Žugić.

On je dodao i da će i radnička prava biti zaštićena.

„Imaćemo beneficiran radni staž i kako nam je obećao Pejović , dobre plate“, zaključio je Žugić.

Pejović je 29. oktobra uplatio oko milion eura za kupovinu Rudnika Boksita,  čime je zvanično postao valsnik, dok će ostatak  od ukupne sume od 5,39 miliona uplatiti kada se riješe imovinsko pravni odnosi u Boksitima. 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Predsjednik Odbora direktora EPCG Milutin Đukanović je istakao da je u smjeni direktora Ivana Bulatovića sve urađeno po zakonu. On je podržao njegovu smjenu, iako je smatrao da je radio dobro, jer je većina članova bila za promjene, a i kako bi se ostvarilo što veće jedinstvo u Odboru što je bitno za funkcionisanje ovog sistema.
Skupštinska Komisija za kontrolu privatizacija prihvatila je dopunu zaključaka za nikšićke Boksite. Kako je konstatovano, radi se o lošoj privatizaciji preduzeća, a isplata zaostalih potraživanja prema radnicima, kako je naglašeno, i ovaj put pada na teret države. Navedeno je i da je u Tužilaštvu formiran predmet o privatizaciji nikšićkih Boksita.
-->