Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Alfa Centar: Hitnim mjerama sačuvati živote u saobraćaju

udes1
privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 03.10.2016. u 13:36

Nevladina organizacija Alfa Centar obratila se javnosti povodom velikog broja saobraćajnih nereća  u proteklih 14 dana u kojima je stradalo 10 osoba,  35 teže povrijeđeno, a 62 lakše povrijeđeno.

Iz  te NVO, koja u svom programu značajnu pažnju posvećuje bezbjednosti u saobraćaju, poručili su da navedeni podaci pozivaju na uzbunu i, kako su dodali, opštu mobilizaciju zajednice.

S tim u vezi, pozvali su Vladu Crne Gore da odredi hitne mjere i konkretne poteze u toj, kako kažu, kompleksnoj temi u Crnoj Gori, kako bi se sačuvali bezbjednost i životi građana.

Pod tim podrazumijevaju hitno formiranje Agencije za bezbjednost saobraćaja, kao i hitno uvođenje školskog predmeta  „Bezbjednosti u saobraćaju“ u nastavni plan i program osnovnih i srednjih škola, kao i pooštravanje kriterijuma za polaganje vozačkih ispita.

‘’Agencija bi se bavila analizom problema,okruženja i mogućnostima prevencije, pripremom strategija i nacionalnih planova, raspodjelom finansijskih i ljudskih resursa, realizacijom konkretnih akcija i kampanja i svim pitanjima od značaja za bezbjednost u saobraćaju. Ona bi okupila i koordinirala predstavnike vlasti, saobraćajne policije,  privrede, stručnjake, medije, NVO, ostale interesne grupe (osiguravajuća društva, auto škole, udruženje vozača i sl.) i mobilisala sve građane u cilju povećanja nivoa saobraćajne kulture na svim nivoima’’, predlažu iz Alfa centra zaduženja Agencije.

Oni su su naveli i razloge uvođenje školskog predmeta u obrazovni sistem.

‘’Iako svjesni zaista ozbiljne situacije i potrebe za hitnim djelovanjem  građani i dalje smatraju da se ovakve nesreće dešavaju isključivo drugima. Krajnje je vrijeme da se svi osvijestimo i preuzmemo odgovornost za svoje i živote ostalih učesnika u saobraćaju’’, dodaju iz Alfa Centra

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Službenici Uprave policije (UP) izvršili su pretrese na 27 lokacija u južnoj, centralnoj i sjevernoj regiji države i oduzela 24 komada oružja, 335 komada municije, dva noža, 36 tableta sa liste opijata, kao i oko 115 grama opojne droge.