Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Za kamate dajemo 82 miliona

novac2222
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 11.10.2016. u 10:02

Predlog zakona o završnom računu budžeta za 2015. godinu juče je objavljen na sajtu parlamenta.

Planirani izdaci iznosili su 1,96 milijardi eura, a potrošeno je 2.1 milijarda. Za otplatu dugova bilo je planirano 398,3 miliona, a otplaćeno je 619,1 milion eura. Među izdacima koji su veći od plana su i kamate za koje je bilo planirano 62,9 miliona, a potrošeno 81,8 miliona, piše Pobjeda.

Od toga je za kamate nerezidentima dato 75,5 miliona, a bilo je planirano 56,1 milion.

Za prava iz oblasti penzijskog i invalidskog osiguranja bilo je planirano 389 miliona, a potrošeno 387 miliona eura. Zanimljivo je i da je u okviru Ministarstva pravde za program ,,Pravosuđe i izvršenje krivičnih sankcija za konsultantske usluge, projekti i studije” bilo planirano hiljadu eura, a potrošeno 344 puta više. Za liječenje van Crne Gore potrošeno je 14,4 miliona. Tokom 2015. godine neizmirene obaveze su smanjene za 15,1 milion eura pa je korigovani deficit centralnog budžeta iznosio 276.1 milion

Među ministarstvima koja su potrošila više od plana su ministarstva finansija, ekonomije, turizma, nauke, Zavod za izvršenje krivičnih sankcija. Osjetno manje od plana u prošloj godini su potrošili Komisija za koncesije i Kancelarija za saradnju sa nevladinim organizacijama.

 

Izvor: CdM

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u oktobru su, u odnosu na isti prošlogodišnji period, u prosjeku bile više 1,2 odsto, pokazuju podaci Monstata.
Kako bi se poboljšala efikasnost i konkurentnost tržišta javnih nabavki, u junu 2024. godine usvojen je Pravilnik o načinu sprovođenja jednostavnih nabavki, kojim je utvrđen maksimalan godišnji iznos direktnih nabavki od 100.000 eura. Ove izmjene imaju za cilj smanjenje udjela ove vrste nabavki u ukupnoj vrijednosti javnih nabavki na 2 odsto do kraja 2026. godine, piše u dokumentu Ministarstva finansija