Nikšićanin uhapšen zbog sumnje da je prenosio vatreno oružje

- Autor onogost.me
- 17.01.2017. u 16:53
Nikšićka policija uhapsila je danas Darka Vickovića (37) zbog postojanja osnovane sumnje da je 11. oktobra prošle godine počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih sredstava, na način što je u saizvršilaštvu sa više lica prenosio više komada vatrenog oružja od mjesta Slano ka Nikšiću.
Nakon hapšenja Vicković je priveden državnom tužiocu u Nikšiću koji mu je nakon saslušanja odredio zadržavanje.
Vicković je inače povratnik u izvršenju ovih krivičnih djela, a 9. septembra prošle godine u ugostiteljskom objektu “Čopinac” u Nikšiću takođe je lišen slobode nakon što je kod njega pronađen pištolj marke CZ model M57.
Prošle godine policija je na jezeru Slano uhapsila Ranka Radulovića (56), Radoša Petrušića (40) i Ratka Martinovića (36), zbog sumnje da su nelegalno držali oružje i municiju.
Tada su kod njih pronađeni pištolj “glok”, pištolj CZ, pet komada okvira za municiju različitog kalibra sa ukupno 71 komadom pištoljske municije i dva pancir prsluka, a na pištoljima su uočeni tragovi obrušenog fabričkog broja.
Automobilom u kojem je bilo oružje upravljao je Petrušić. On i Radulović su pušteni, dok je Martinoviću određena istraga. Tokom istrage prikupljeni su dokazi protiv Vickovića koji je danas uhapšen.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0

