Počela gradnja 75 stanova za penzionere

- Autor onogost.me
- 27.02.2017. u 13:14
Postavljanjem kamena temeljca danas je ozvaničen početak gradnje još jedne zgrade za penzionere, ovoga puta u Rudom Polju.
Tom prilikom predsjednik opštine, Veselin Grbović, poželio je penzionerima da se za godinu dana usele u stanove koji se rade, ali i najavio uručivanje ključeva od stanova naredne sedmice, u zgradi koja je ranije završena.
„U roku samo završili ono što smo obećali prošle godine, evo sada počinjemo drugu zgradu od 75 stanova, tako da mislim da ovim rješavamo goruće probleme dijela penzionera koji nijesu dobili stanove tokom svog dugog rada. Opština Nikšić je sa svoje strane obezbijedila ovu lokaciju koja je površine oko 4.600 kvadrata, oslobodila je komunalija ovaj objekat, uradili smo projekat. Naša direkcija će raditi i nadzor tako da je to od strane opštine sve besplatno i to značajno umanjuje cijenu izgradnje ovih stanova. Sa druge strane, Udruženje penzionera, Fond PIO, Ministarstvo rada i socijalnog staranja i oni obezbjeđuju dio sredstava u nekoj cijeni, koja je najmanja na tržištu Crne Gore. Dio obezbjeđuju i penzioneri“, objasnio je Grbović i dodao da očekuje da se za godinu dana ponovo skupe da nazdrave i da penzioneri, koji dobiju stanove, usele u njih.
Da opština Nikšić prednjači u dijelu stambene izgradnje i rješavanja stambenih pitanja penzionera kazao je direktor Fonda PIO, Dušan Perović.
„Počinjemo danas još jednu stambenu zgradu i nastavićemo i dalje. Prije nekoliko godina smo izgradili jedan stambeni objekat sa 12 stambenih jedinica. Znači, u opštini Nikšić ćemo sagraditi, za nepunih par godina, ni manje ni više nego 162 stambene jedinice i možemo da kažemo da se primičemo zajedničkom cilju, a to je da nećemo imati penzionere koji će biti podstanari, koji neće imati ovo, jedno vrlo važno i životno pitanje, riješeno“, istakao je on dodajući da će Vlada Crne Gore, preko Fonda PIO, u saradnji sa lokalnom samoupravom nastaviti i dalje da rješava stambeno pitanje, ne samo u opštini Nikšić već i u drugim opštinama.
Pored stambenih pitanja, naglasio je da se Fond bavi najvažnijim, krucijalnim pitanjima, a to je, isplata i redovnost penzija, te da se to nijednog momenta ne dovodi u pitanje.
Ukupna vrijednost radova je 1.800.000 eura, a objekat se finansira udruženim snagama Ministarstva rada i socijalnog staranja Crne Gore, Opštine Nikšić i NVO “Udruženje penzionera – Nikšić”.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0