Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Crveni krst: U sabirnoj akciji prikupljene namirnice i sredstva za higijenu

crveni_krst1
Crveni krst
  • Autor onogost.me
  • 24.04.2017. u 11:25

Tokom vikenda nikšićki Crveni krst (CK) organizovao je sabirnu akciju pod nazivom „Vaše malo nekome puno“. 

Tokom akcije građani su mogli da u velikim marketima, gdje su bili prisutni omladinci CK, doniraju osnovne životne namirnice i sredstva za higijenu.

Prema riječima Milorada Drekalovića, sekretara Crvenog krsta, od prikupljenih namirnica biće sastavljeno preko stotinu paketa koji će tokom naredne sedmice biti podijeljeni socijalno ugroženim porodicama.

„Do sada nam se za pomoć obratilo preko stotinu porodica i nadam se da ćemo uspjeti da napravimo pakete za sve njih. Tokom godine organizujemo dvije sabirne akcije – prvu u susret nedjelji Crvenog krsta, i drugu u novembru“, kazao je Drekalović.

Pozvao je građane da uvijek, kada to mogu, doniraju hranu, higijenska sredstva, odjeću i obuću i poručio da su vrata Crvenog krsta tokom cijele godine otvorena, kao i da od donacija zavisi koliko će porodica, koje su socijalno ugrožene, dobiti pomoć. 

 

Izvor: vijesti.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Na magistralnom putu Danilovgrad – Nikšić, kod Bogetića, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala dva vozila, bez povrijeđenih.
Mještani banjskih sela Velimlje, Macavare, Milovića i okolnih zaseoka upozoravaju da stoka sa velike farme slobodno luta njihovim imanjima, uništava ograde i bašte, ugrožava bezbjednost, a nadležne institucije, i pored brojnih prijava, kako kažu, do sada nijesu reagovale.
Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija podnijelo je još 13 krivičnih prijava Osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su N.C, M.K, G.C, O.Č, V.S, A.K, E.K, Z.S, S.A, M.C.Y, I.C, S.J. i Z.M. dostavili lažne i neistinite obrazovne isprave za koje su u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave nadležne ustanove utvrdile da nisu vjerodostojne javne isprave, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.
-->