Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Jokić: Neophodno stalno usavršavanje da bi kompanija uspjela na tržištu

mitar-jokic_1111
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 28.04.2017. u 12:41

Nakon sprovedenog konkursa za izbor najuspješnijih menadžera i preduzetnika u prošloj godini, Upravni odbor Asocijacije menadžera Crne Gore (AMM) donio je odluku o dodjeli godišnjih nagrada u više kategorija.

Među njima je i izvršni direktor Nikšićkog mlina, Mitar Jokić, koji je izabran za mladog menadžera godine. On je za Privredni portal govorio o značaju tog priznanja, izazovima koje ova djelatnost nosi sa sobom, kao i o planovima i projekcijama za tekuću godinu.

Kako je rekao, ovo nije prva nagrada njegovom angažmanu u Nikšićkom mlinu, ali mu je posebno draga i mnogo mu znači.

”S obzirom da su na konkursu bili prijavljeni menadžeri koji su jako uspješni u svom poslu i rukovode ozbiljnim firmama, velika je čast i zadovoljstvo biti izabran u toj konkurenciji. Kada od onih koji vode najveće firme u Crnoj Gori dobijete nagradu za uspješan rad, onda je to i dokaz da to što radite radite na pravi način”, rekao je Jokić za Privredni portal.

Posao menadžera u Crnoj Gori podrazumijeva konstantne izazove, s kojima se svakodnevno susreće.

”Posao menadžera uključuje konstantnu posvećenost, analizu poslovne strategije firme, poslovne planove, upravljanje troškovima, analize tržišta i zadovoljenje potreba istog, tako da su u svim tim segmentima izazovi neizbježni”, dodao je on.

Na pitanje koji su njegovi planovi i projekcije uspjeha za tekuću godinu, Jokić kaže da se odnose na proširenje kapaciteta u svim sektorima proizvodnje, rad na usavršavanju proizvoda, osvajanje novih stranih tržišta, a samim tim i otvaranje novih radnih mjesta.

Da bi jedna kompanija uspjela na tržištu, mišljenja je da treba da ulaže u svoje kadrove, jer su oni temelj svake kompanije.

”Neophodna je edukacija i stalno usavršavanje, kao i praćenje trendova da bi moglo na adekvatan način da se odgovori tržištu i izazovima sa kojima se svakodnevno suočavamo”, naglasio je najbolji mladi menadžer u Crnoj Gori za prošlu godinu.

Kada je u pitanju Nikšićki mlin, Jokić je uvjeren da je ta kompanija odlično pozicionirana u odnosu na konkurenciju.

”Nikšićki mlin sa preradom od 30.000 tona godišnje i kvalitetom proizvoda koji zadovoljava sve evropske standarde.  Kada je riječ o kilskim pakovanjima, tržišno učešće našeg brašna iznosi 60%, što smatram izuzetnom dobrim rezultatom. Napomenuo bih da je Fabrika stočne hrane koja se nalazi u Spužu za vrlo kratko vrijeme postigla izvanredne rezultate. Trenutna mjesečna prerada u fabrici iznosi oko 1.500 tona, što je rezultat koji smo očekivali da ćemo ostvariti za dvije godine. Potvrda dobrog kvaliteta naših proizvoda su zadovoljni farmeri i njihovi mnogo bolji rezultati na farmama”, uvjeren je Jokić. 

Prema njegovim riječima, nastoje da svakodnevno idu u korak sa vremenom i sa promjenama i da uredno prate trendove kako u Crnoj Gori, tako i u okruženju.

”Pošto se u okviru Nikšićkog mlina nalazi i Fabrika stočne hrane u Spužu, plan nam je da u što skorijem periodu počnemo sa proizvodnjom hrane za kućne ljubimce koja bi poslovala u okviru fabrike. Mi bismo bili prvi proizvođači te vrste hrane u Crnoj Gori”, najavio je on u razgovoru za Privredni portal.

Za mlade ljude, koji žele da se bave poslom u kome je on uspješan, ima poruku da posao, ukoliko su u mogućnosti, traže u privatnim firmama.

”Upravo u njima imaju mogućnost da nauče posao. Kako u bilo kom drugom poslu, tako je i u ovom potreban veliki rad i posvećenost da bi se došlo do željenih, a ujedno i zapaženih rezultata”, zaključio je on.

 

Izvor: privredniportal.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ni nakon dva zahtjeva švajcarska kompanija “8B Capital”, koja je u zakup uzela pogone nikšićke Željezare, Čeličanu i Kovačnicu, nije ispunila ugovorne obaveze za 2024. godina i platila zakup koji na mjesečnom nivou iznosi 31.000 eura.