Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nikšićani za uličnu prodaju droge dobili 10 godina robije

panorama_nk_3
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 26.02.2018. u 10:13

Petorica Nikšićana, uhapšeni u policijskoj akciji "Paketić", osuđeni su na ukupno 10 godina i dva mjeseca robije zbog ulične prodaje droge.

Presudu je donijela sutkinja Višeg suda u Podgorici Miljana Pavlićević.

Tomo Vučković (30), Dejan Delibašić (26), Goran Nikitović (29) osuđeni su na po dvije godine zatvora, dok je Vojin Adžić (23) dobio godinu i po robije.

Tadija Ćorović (31) osuđen je na godinu i osam mjeseci i mjeru obaveznog liječenja narkomana.

Ćorović je prilikom davanja odbrane tvrdio da je zavisnik, ali ne i da se bavio preprodajom droge.

“Korisnik sam droga i to je činjenica, ali je nikad nijesam prodavao. Ta količina heroina koji je pronađen u mom stanu je bila za ličnu upotrebu”, kazao je Ćorović.

On je ispričao da je pozajmio 200 eura i kupio veću količinu droge jer mu je isplativije kad uzima na veliko.

Svi optuženi su prilikom davanja odbrane negirali preprodaju droge.

Prema navodima optužnice, Delibašić, Ćorović, Nikitović, Vučković i Adžić su se u periodu od početka marta do polovine septembra 2016. godine bavili uličnom preprodajom heroina i marihuane.

 

Izvor: Pobjeda

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

NVU Putevima predaka otpočelo je realizaciju projekta  ,,Putevima čajeva do bolje eko-turističke ponude“ čiji je glavni cilj omogućiti mladima sticanje praktičnih vještina u eko-turizmu, branju i preradi ljekovitog bilja kako bi povećali svoju zapošljivost i razvili socijalno preduzetništvo kroz plasman lokalnih proizvoda, ali i osposobiti ih za vođenje turstičkih ruta.
Zbog planiranih radova na mreži, bez napajanja električnom energijom sjutra će ostati djelovi nikšićke opštine.