Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Broj zaposlenih u CG veći 5,5 odsto

executive-534417_960_720
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 18.09.2019. u 13:28

Broj zaposlenih u Crnoj Gori u drugom kvartalu je, prema podacima Monstata, bio 5,5 odsto veći nego u prethodnom, dok je u poređenju sa istim prošlogodišnjim periodom porastao 3,3 odsto.

Aktivnog stanovništa u prvom kvartalu bilo je 289,5 hiljada, od kojih je 248 hiljada ili 85,7 odsto zaposlenih i 41,5 hiljada ili 14,3 odsto nezaposlenih. Broj nezaposlenih je u odnosu na prvi kvartal ostao na istom nivou, dok je u poređenju sa istim prošlogodišnjim periodom porastao 2,5 odsto.

“Neaktivno je bilo 211,4 hiljade osoba, što je 5,8 odsto manje nego u prvom tromjesečju, odnosno 3,5 odsto manje u odnosu na isti kvartal prošle godine”, navodi se u saopštenju.

Prema podacima iz Monstatove Ankete o radnoj snazi, stopa aktivnosti za drugi kvartal je 57,8 odsto, stopa zaposlenosti 49,5 odsto, nezaposlenosti 14,3 odsto i neaktivnosti 42,2 odsto.

Iz Monstata je saopšteno da je anketom bilo obuhvaćeno nešto preko dvije hiljade domaćinstava na teritoriji Crne Gore.

Prikupljeni su podaci o demografskim obilježjima za sve članove domaćinstva, njih 6,45 hiljada, a za 5,53 hiljade osoba od 15 i više godina i podaci o njihovoj radnoj aktivnosti.

Anketa je sprovedena od aprila do juna.

 

Izvor: Mina biznis

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) je raspisala novi tender za inoviranje glavnog projekta i izgradnju 2,3 kilometra tunela i kanala kojima bi se spojilo Krupačko i Slano jezero u Nikšiću. Projekat je vrijedan 12 miliona eura, a kompanija koja bude izabrana za posao, imaće dvije godine da završi radove.
Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.