Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Cijena paklice cigareta od 1. juna biće veća za oko 10 centi

  • Autor onogost.me
  • 06.05.2022. u 06:32

Odbor za ekonomiju,finansije i budžet je prihvatio predlog ministra finansija Aleksandra Damjanovića da se amandman poslanika Građanskog pokreta URA Miloša Konatara o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama o povećavaju akcize na duvanske proizvode koriguje tako što bi se cijena paklice povećala za oko 10 centi od 1. juna, a do čega će se doći korekcijom akciznog kalendara.

Ta korekcija podrazumijeva da od 1.juna se ubrza primijene obaveza iz akciznog kalendara koje su trebale da se primijenjuju 1.januara naredne godine, a obeveze koje su pristizale 1. januara 2024.godine da se počnu primjenjivati od 1.januara 2023.godine što bi značilo još 10 centi po paklici od januara naredne godine.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)
Isplata junskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.