Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Coca-Cola podrška mladima: Steknite vještine kako bi bili konkurentniji na tržištu rada

post_14
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 26.10.2017. u 10:26

Potraga za poslom počinje dobrim CV-em. Uz nekoliko savjeta stručnjaka, svaki CV postaje mini remek djelo vrijedno pažnje željenih poslodavaca.

Koje god da vam je zanimanje i za koji god posao da aplicirate, ako primijenite ove savjete, navode iz kompanije Coca-Cola HBC Crna Gora, povećavate svoje šanse da ostvarite cilj i dobijete željenu poziciju u odabranoj kompaniji.

1. Vaš CV mora biti najbolja verzija vas

Iako je većini pisanje radne biografije prilično dosadan zadatak, potrudite se, jer je to ipak prvi kontakt sa poslodavcem. Poželjna dužina je do dvije stranice, na kojima ne treba koristiti više od jednog fonta. Vizuelno ne ukrašavajte CV sličicama, različitim bojama slova i pozadina. Veličina fonta treba da bude umjerena ili sitnija (npr. Arial 10) kako bi biografija bila pregledna. Vodite računa o gramatičkim i pravopisnim pravilima i najbolje odmah pripremite verzije na srpskom i engleskom jeziku. Bitno je i koju fotografiju stavljate (ne dolaze u obzir fotografije na kojima ste u društvu ili u nekom neformalnom okruženju, kao ni selfi fotografije). Nastojte da u CV-u istaknete baš ono što ima veze sa pozicijom za koju se prijavljujete.

2. Gdje je posao – tu morate biti i vi

Da bi vas primijetili, najbitnije je da ste prisutni. Pored standardnih načina kontaktiranja poslodavaca u vidu slanja svojih biografija, potrebno je da istu pošaljete i na druge izvore koji vas mogu dovesti do posla. Na internetu istražite agencije za zapošljavanje, sajtove i portale i pošaljite svoj CV.

3. Motivaciono pismo – dodatni prostor da poentirate

Svrha motivacionog pisma je da ilustruje vašu trenutnu motivaciju: zbog čega se prijavljujete baš na taj konkurs. Možete istaći i nekoliko ključnih stvari iz svog dosadašnjeg iskustva. Nemojte u njemu prepričavati čitavu biografiju, već pokušajte da svoj stil pisanja i svoje kvalitete pretvorite u one koji mogu biti značajni za obavljanje posla. U njemu treba da ostavite svoj lični pečat, a ne da ponavljate fraze koje se najčešće koriste za takve prilike.

Uvijek za svaki konkurs pišite posebno motivaciono pismo i to ne na više od pola stranice. Ukoliko se u konkursu ne traži motivaciono pismo, nemojte ga uključivati u prijavu, jer najvjerovatnije neće ni biti uzeto u obzir.

“Nadamo se da sada imate malo jasniju viziju o tome šta treba da naučite, kako to da primijenite i u kom pravcu da krenete. Upravo to je cilj programa Coca-Cola podrška mladima, kroz koji stičete nove lične i poslovne vještine koje će vam omogućiti da uzmete budućnost u svoje ruke. Budi jedan od 70 mladih iz Nikšića i Berana koji će ovu priliku iskoristiti i ponijeti zanimljiva iskustva sa trodnevnih interaktivnih radionica koje vode ljudi koje vrijedi slušati. Predavači su Iva Vukotić i Žarko Ivanović iz GI grupe, vodeće svjetske kompanije iz oblasti razvoja tržišta rada. Pored njih, u Coca-Cola podrška mladima učestvovaće i zaposleni kompanije Coca-Cola HBC Crna Gora, kao mentori. Svi oni prenijeće mladima znanje i iskustvo na teme kao što su kako napisati dobar CV, kako se pripremiti za razgovor za posao i ostaviti dobar utisak na potencijalnog poslodavca. Polaznike Coca-Cola podrška mladima učićemo kako da pravilno upravljaju vremenom, osnove timskog rada, poslovne komunkacije, kako napisati projekat. Nakon 3 dana obuke, polaznici će dobiti sertifikat”, podsjećaju iz Coca-Cola HBC Crna Gora.

Prijavi se na: www.coca-colapodrskamladima.me  . Prijave traju do sjutra.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Tri najveće crnogorske kompanije koje se bave preradom i prodajom mlijeka i mliječnih proizvoda – Lazine, Nika i Srna ostvarile su ukupni prihod od 26,06 miliona eura. Sa druge strane, samo Imlek Boka, koji na crnogorskom tržištu distribuira uvozno mlijeko i mliječne proizvode, uključujući i popularnu “kravicu”, imao je ukupni prihod od 34,68 miliona eura.
Na kraju prvog kvartala bilježi se kontinuirani trend rasta budžetskih prihoda, te je za prva tri mjeseca prihodovano 580,4 miliona eura, što je 7,3 odsto procijenjenog BDP-a, odnosno 4,7 miliona eura više u odnosu na isti period prethodne godine, saopšteno je iz Ministarstva finansija (MF).
Prosječna zarada bez poreza i doprinosa u martu je, prema podacima Monstata, iznosila hiljadu eura i bila je 0,1 odsto veća u odnosu na februar.