Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Do kraja godine posao za 180 visokoškolaca

5b3dd433-1a24-4b5a-8cb2-4ede0a0a0a64-stop-previeworg
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 05.07.2018. u 12:08

U ponedjeljak, 2. jula, počela je realizacija programa “Stop sivoj ekonomiji”, kroz koji je uključeno 180 visokoškolaca, mlađih od 30 godina.

Preko agencije za ustupanje, zaposleni su u programu na odredjeno vrijeme, u trajanju od šest mjeseci. Rade na poslovima sprečavanja neformalnog poslovanja. Rasporedjeni su u Poreskoj upravi (80), Upravi za inspekcijske poslove (60) i Upravi policije (40), pišu Dnevne novine.

Mjesečna zarada u neto iznosu je 300 eura.

Program “Stop sivoj ekonomiji”, koji se već treću godinu zaredom realizuje u Crnoj Gori. Program ispunjava sve zacrtane ciljeve i po pitanju zapošljavanja mladih, ali i po pitanju uticaja na smanjenje
neformalne ekonomije. Ovakav način saradnje sa različitim institucijama pokazao se veoma dobrim i takav model će u budućnosti biti osnova za saradnju Zavoda za zapošljavanje sa mnogim institucijama koje su u mogućnosti, da kroz slične projekte, prihvate nezaposlena lica, omoguće im učenje i usavršavanje kroz rad, ali da i same na taj način jačaju kapacitete svojih institucija.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Centar za edukaciju, informisanje i sindikalna istraživanja utvrdio je sindikalnu potrošačku korpu (SPK) za treći kvartal 2025. godine. Ukupna vrijednost SPK-a za period jul-avgust-septembar 2025. godine iznosi 2.075 eura.
Problem zamjene starih ličnih karata povukao je sa sobom još jedan - mogućnost da banke građanima blokiraju račune ukoliko ne donesu nove isprave. Iz Centralne banke sjutra će se obratiti građanima saopštenjem, kako bi objasnili dalju proceduru. U međuvremenu, neke banke su produžile rok za ažuriranje dokumentacije.
-->