Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Eurosuper 95 neznatno skuplji od prosjeka u regionu

gorivo5
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 05.10.2020. u 13:13

Cijena eurosupera 95 u Crnoj Gori neznatno je viša od prosjeka u regionu, dok je eurodizel ispod prosječne regionalne vrijednosti, pokazuju podaci iz Biltena Ministarstva ekonomije.

Prema podacima iz novog Biltena o cijenama naftnih derivata, litar eurosupera 95 u Crnoj Gori košta 1,14 eura. U Albaniji se može kupiti za 1,37 eura, u Hrvatskoj za 1,22 eura, a u Srbiji za 1,16 eura.

Litar eurosupera 95 jeftiniji je u Sjevernoj Makedoniji i Bosni i Hercegovini (BiH), gdje košta 98 centi, odnosno 93 centa.

Najjeftiniji eurosuper 95 plaćaju građani Bugarske 89 centi, a najskuplji stanovnici Holandije 1,56 eura.

Kada je u pitanju eurodizel, litar u Crnoj Gori košta 97 centi, u Albaniji 1,37 eura, Srbiji 1,21 eura, a Hrvatskoj 1,12 eura.

Litar eurodizela jeftiniji je u BiH gdje košta 91 cent i Sjevernoj Makedoniji 80 centi, što je najniže u Evropi. Najskuplji eurodizel plaćaju građani Albanije.

Ministarstvo, odnosno njegov Direktorat za energetiku, na sedmičnom nivou, objavljuje osnovne podatke u vezi sa maloprodajom naftnih derivata, odnosno uporedne cijene goriva u okruženju.

 

Izvor: rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) je raspisala novi tender za inoviranje glavnog projekta i izgradnju 2,3 kilometra tunela i kanala kojima bi se spojilo Krupačko i Slano jezero u Nikšiću. Projekat je vrijedan 12 miliona eura, a kompanija koja bude izabrana za posao, imaće dvije godine da završi radove.
Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.