Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Firme duguju Upravi carina 5,26 miliona eura

carina1
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 24.01.2017. u 13:33

Carinski dug u Crnoj Gori trenutno iznosi 5,26 miliona eura, a većina dugovanja nagomilala se do 2012. godine.

To je saopštio direktor Uprave carina Vladan Joković u intervjuu Vijestima.

On je kazao da su među najvećim dužnicima većinski državne Plantaže, zatim kompanija Vektra, Kombinat aluminijuma (KAP), Technosteel HVT Nikšić, B&S Petrol Rožaje, nikšićki Semper, Eco-Gas Podgorica.

"Stanje carinskog duga za dužnike kojima je ukupni dug veći od hiljadu eura, na dan 31. decembar prošle godine iznosi 5,26 miliona eura", precizirao je Joković.

On je kazao da su u prošloj godini, pored disciplinskih postupaka, protiv dva službenika Uprave carina podnesene krivične prijave zbog sumnje na koruptivna krivična djela.

"U ovom postupku, za dva službenika Osnovno državno tužilaštvo je odbacilo krivičnu prijavu zbog sumnje u postojanje krivičnog djela zloupotreba službenog položaja", precizirao je Joković.

Uprava carina je prošle godine naplatila 596,95 miliona eura prihoda. Bruto naplata prihoda je veća 9,7 odsto u odnosu na 2015, što iznosi 52,8 miliona eura.

Na pitanje kakve rezultate daje pojačana kontrola nelegalnog prometa duvanskih i ostalih akciznih proizvoda, Joković je odgovorio da Uprava carina sprovodi pojačane kontrole nelegalnog prometa akciznih proizvoda, samostalno i u koordinacionim akcijama sa drugim državnim organima.

 

Izvor: rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Dvije prosječne zarade u Crnoj Gori nijesu dovoljne da podmire troškove iz sindikalne potrošačke korpe koje iznosi 2.000 eura, što nam i dalje govori da su troškovi života mnogo veći u odnosu na zarade, kažu sagovornici Portala RTCG.