Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Januarske plate u EPCG niže 30 odsto?

dsc_0007_0_0_7
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 09.01.2017. u 10:53

Januarske plate radnicima EPCG, zbog prestanka važenja Kolektivnog ugovora biće u prosjeku niže 30 odsto.

Kako je objavio list Elektroprivreda, iako je stari Kolektivni ugovor u Elektroprivredi Crne Gore prestao da važi 08. decembra ove godine, u novu 2017, po svoj prilici, ući ćemo bez Kolektivnog ugovora i realnom izvjesnošću da će od januarske plate početi da se primjenjuju odredbe Granskog kolektivnog ugovora za oblast energetike.

"Ukoliko se, u međuvremenu, nešto ne promijeni i sa sindikatom ne postigne dogovor o zaključenju novog Kolektivnog ugovora, od 01.januara naredne godine, shodno aktuelnom Zakonu o radu, moraćemo primjenjivati odredbe Granskog kolektivnog ugovora u punom kapacitetu", istakao je rukovodilac Sektora za ljudske resurse i organizaciju, Predrag Krivokapić.

Podsjetimo, Zakonom o radu, čl 4, stav 5, propisano je: „Ukoliko kolektivni ugovor kod poslodavca nije zaključen, neposredno se primjenjuje granski kolektivni ugovor za odgovarajuću djelatnost, a ako nema granskog kolektivnog ugovora primjenjuje se opšti kolektivni ugovor“.

U slučaju primjene Granskog kolektivnog ugovora zaposleni u EPCG će sve do potpisivanja novog Kolektivnog ugovora primati oko 30 odsto manje zarade u odnosu na dosadašnja primanja.

List nije naveo koliko iznosi prosječna plata u EPCG, ali se pretpostavlja da je iznad 800 eura. 

 

portalanalitika.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Dvije prosječne zarade u Crnoj Gori nijesu dovoljne da podmire troškove iz sindikalne potrošačke korpe koje iznosi 2.000 eura, što nam i dalje govori da su troškovi života mnogo veći u odnosu na zarade, kažu sagovornici Portala RTCG.