Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Jovović: “Onogošt” će vratiti sjaj Nikšiću

dscn6499
onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 14.05.2016. u 18:35

Nikšić odavno kuburi s nedostatkom hotelskih kapaciteta, a situacija je postala gotovo očajna nakon što je hotel “Onogošt”, nekadašnji simbol grada, prestao da radi. Ipak, novi vlasnik, Ranko Jovović za TV CG kaže da će za dvije do tri godine grad dobiti moderan hotel sa četiri zvjezdice, sa sadržajima koji će omogućiti da Nikšiću vrati bar dio izgubljenog sjaja.

Jovović kaže da će se hotel rekonstruisati fazno, a na zadovoljstvo svih Nikšićana obećava da će popularna terasa ponovo biti u funkciji.

“Plan nam je da napravimo restoran, vinski restoran, da napravimo jedan dio za banku, osiguravajuću kuću, za potrebe advokata i notara i ostalih sadržaja koji bi donijeli život našem hotelu. U drugoj fazi ćemo adaptirati popularnu “čašu”, gdje ima 280 smještajnih kapaciteta i gdje nam je želja da od tog dijela napravimo priču hostela, a dio za potrebe studentskog doma”, kaže on. 

Adaptacija starog dijela hotela planirana je u trećoj fazi gdje će se na četiri sprata osposobiti kapaciteti za 160 ležajeva i obezbijedi kategorizacija četiri zvjezdice. 

” Smatram da ćemo u dvije tri godine hotel dovesti do faze gdje ćemo svi biti ponosno na to što smo uradil”, jasan je Jovović. 

On nagašava da će posebno jedan sprat biti rezervisan za vaterpoliste. 

“Želimo da vaterpolo centar bude u Nikšiću, a to je početak otvaranja jedne druge teme, a to je da olimpijski centar Crne Gore bude upravo u Nikšiću”, poručuje Jovović. 

Firma Comp Comerc , čiji je Jovović vlasnik, kupila je hotel Onogošt za 1,1 milion eura, nakon čak 21 oglasa i početne cijene od 11,5 miliona. Jovović je za taj novac dobio oko 9000 kvadrata poslovnog prostora sa dvije terase i parkingom u srcu grada. 

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je da je završilo obradu svih 7.389 zahtjeva za finansijsku podršku bivšim zaposlenima u drvoprerađivačkoj i šumarskoj industriji, ali da donošenje pravno valjanih rješenja zavisi od podataka Ministarstva finansija i Fonda rada o ranije izvršenim isplatama. Među pristiglim predmetima, 1.133 zahtijevaju dopunu dokumentacije, dok trenutno postoje razlozi za odbijanje 412 zahtjeva.
Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u julu su u odnosu na isti prošlogodišnji mjesec, u prosjeku bile više 3,8 odsto, pokazuju podaci Monstata.
Crnoj Gori je potrebno da pitanja koja nas godinama dijele rješavamo kroz razgovor, dijalog i dogovor, a ne kroz nove podjele. Naša država je društvo različitih nacionalnih, vjerskih i kulturnih identiteta i evropska Crna Gora može biti samo država svih svojih građana, u kojoj niko neće biti manje vrijedan zbog toga ko je, kojem narodu pripada, kojim jezikom govori ili koju vjeru i tradiciju njeguje, saopštio je potpredsjednik Skupštine Opštine Nikšić Nikola Goranović.
-->