Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nazire se rješenje za Željezaru, treba biti obazriv

  • Autor onogost.me
  • 24.07.2022. u 06:31

Biznismen Miodrag Davidović na korak je od kupovine većeg dijela nikšićke Željezare dok bi država učestvovala u vlasničkom dijelu, potvrdio je u razgovoru za Televiziju Crne Gore ministar ekonomskog razvoja i turizma Goran Đurović. No, kaže, Davidović traži da mu se dozvole alternativni načini proizvodnje električne energije, jer sa trenutnim cijenama Željezara ne bi mogla biti rentabilna.

“Imamo zahtjev od Davidovića da mu se omoguće alternativni izvori električne energije. Davidović je imao sastanke sa ministarkom ekologije, urbanizma Anom Novaković Đurović, sa predstavnicima CEGES-a, EPCG, Ministarstvom kapitalnih investicija, ne može to preko noći, to je sad jedan proces, ali, u svakom slučaju, idemo korak po korak”, naglašava Đurović.

Za Željezaru se dakle, i nazire rješenje, a ministar poručuje da treba biti obazriv.

“Onoga trenutka kada se uplati novac, kada Vlada i gospodin Davidović uplate pare Toščeliku i bude konkretizovan taj ugovor, možemo tada da pričamo. Do sada…znate, to je posao, to je privatnik, ne znate šta može tu da se desi. Ali, zasad ide nekim svojim dobrim tokom”, poručuje Đurović.

 

Izvor: rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) je raspisala novi tender za inoviranje glavnog projekta i izgradnju 2,3 kilometra tunela i kanala kojima bi se spojilo Krupačko i Slano jezero u Nikšiću. Projekat je vrijedan 12 miliona eura, a kompanija koja bude izabrana za posao, imaće dvije godine da završi radove.
Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.